Koronavírus poznačil aj svet filmu: Rušia sa slovenské Oscary aj Týždeň domácich filmov

Na snímke režisér Martin Šulík ( vpravo) si preberá ocenenie Slnko v sieti v kategórii Najlepšia filmová réžia z rúk režiséra Martina Bebjaka ( vľavo) za film Tlmočník
11.03.2020ZaujímavostiSlovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) z preventívnych dôvodov presunula na neurčito slávnostné udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti a podujatie Týždeň slovenského filmu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rozhodla sa tak v súvislosti s opatreniami a prevenciou proti šíreniu nového koronavírusu a ochoreniu COVID-19, ktoré spôsobuje, odporúčaniami Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky aj Bratislavského samosprávneho kraja. „Snažíme sa byť zodpovední voči verejnosti a preto sme sa rozhodli po dôkladnom zvážení všetkých okolností nič neriskovať a presunúť podujatia na obdobie, keď pominie šírenie koronavírusu,“ vyjadrila sa prezidentka SFTA Wanda Adamík Hrycová. Náhradné termíny oznámia v najbližších týždňoch.

Galavečer cien Slnko v sieti sa mal pôvodne uskutočniť 17. apríla a týmto dňom mal odštartovať aj Týždeň slovenského filmu. Nomináciám na národné filmové ceny Slnko v sieti za rok 2019 dominuje triler Amnestie, ktorý ich získal dvanásť. O jednu menej má snímka Nech je svetlo, za ňou nasledujú dráma Ostrým nožom s ôsmimi nomináciami a film Punk je hned!, ktorý má v hre šesť nominácií.

Zdroj: SITA 

Foto: TASR/Dano Veselský

Tagy: Slnko v sieti koronavírus Týždeň domácich filmov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov