Koronavírus ovplyvnil svet filmu: Nakazení Hanksovci a desiatky zrušených premiér

14.03.2020ZaujímavostiNový koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle a stal sa dôvodom zrušenia alebo odloženia premiér filmov, koncertov, divadelných inscenácií či nakrúcania televíznych projektov. Výrazne ovplyvnil zábavné parky, ako je napríklad Disneyland, alebo múzeá a galérie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Disneyovská hraná snímka Mulan je jedným z viacerých významnejších filmov, ktoré v dôsledku vírusu uvedú do kín neskôr. Celosvetová distribúcia filmu do kín bola naplánovaná na koniec marca, no spoločnosť Disney ju napokon odložila. Disney tiež presunulo na neskôr premiéry filmov Noví mutanti a Antlers. Všetky tri filmy by však spoločnosť do kín chcela uviesť ešte tento rok.

Svet odložených premiér

K odloženiu premiér dospeli v poslednom čase aj distribútori a tvorcovia snímok ako sú napríklad horor Tiché miesto: Časť II, bondovka Nie je čas zomrieť alebo Rýchlo a zbesilo 9. Viacero amerických talkšou, ktoré pre vírus najprv nakrúcali bez živého publika, výrobu celkom zastavili. Medzi takéto relácie patria napríklad The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, The Late Show With Stephen Colbert a Late Night With Seth Myers.

Podľa ich televízií by sa však mali 30. marca vrátiť k normálnemu nakrúcaniu. Talkšou, ktoré točia v Los Angeles, ako sú Jimmy Kimmel Live aThe Late Late Show with James Corden, zatiaľ nakrúcajú bez publika. Nakrúcanie pozastavili aj v prípade viacerých dramatických a komediálnych seriálov ako sú napríklad NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, Dobrý boj alebo The Morning Show.

Disneyland na Floride

Pre koronavírus odložili na neskôr Tribeca Film Festival, ktorý sa mal v apríli uskutočniť v New Yorku. Do 12. apríla budú uzavreté všetky divadlá na newyorskom Broadwayi. Naopak na West Ende v Londýne niektoré divadlá znížili ceny na predstavenia v snahe prilákať ľudí, aby si ich pozreli, píše spravodajský portál BBC.

Medzi umelecké inštitúcie, ktoré v dôsledku nového koronavírusu zatvorili svoje brány, sa nedávno pridalo Metropolitné múzeum umenia v New Yorku. Pre koronavírus budú tiež preventívne zavreté Disneylandy na Floride a v Paríži. Spoločnosť Disney tiež do konca mesiaca zastavila nové plavby svojich výletných lodí. V dôsledku obáv z nového koronavírusu tiež odložili viacero ďalších podujatí ako napríklad pochod Pride LGBT komunity v Los Angeles. 

Zdroj: TASR  SITA 

Foto: Instagram

Tagy: Tom Hanks koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov