Filmové štúdiá rušia výroby kvôli koronavírusu! Dôvodom bol aj Tom Hanks: Zábavný priemysel sa zmení

15.03.2020ZaujímavostiSpoločnosť Warner Bros zastavila nakrúcanie životopisného filmu o Elvisovi Presleym. Podľa časopisu Variety sa tak rozhodla, keď sa ukázalo, že sa herec Tom Hanks aj s manželkou nakazili koronavírusom. Hanks vo filme hrá Presleyho manažéra Toma Parkera. Kvôli ďalšiemu šíreniu koronavírusu prerušili výrobu ďalšie filmové i televíznej produkcie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Variety píše, že súčasná situácia bude mať značný vplyv na kultúru a že to môže na roky zmeniť zábavný priemysel i jeho ekonomický model. Hanks bol spolu s manželkou a producentkou Ritou Wilsonovou na natáčaní v Austrálii a odtiaľ oznámili, že sa obaja nakazili koronavírusom.


Mohlo by vás zaujímať: Koronavírus ďalej útočí: FOTO Nakazený je Tom Hanks aj jeho manželka!


Netflix, Warner Bros a ďalší rušia produkcie

Služba Netflix v piatok informovala, že preruší všetky svoje produkcie v Spojených štátoch a Kanade. Zastavenie výroby svojich filmov oznámila aj služba firmy Apple. Televízna skupina Warner Bros prerušila práce na 70 seriáloch a pilotných filmoch. Podobne produkciu na dočasnú dobu prerušilo televízne štúdio Disney.

Ovplyvní to napríklad prácu na jeho filmoch The Little Mermaid (Malá morská víla) alebo sci-fi snímke Ulička nočných môr. Štúdio oznámilo, že sa síce v jeho produkčných tímoch neobjavil prípad nákazy novým koronavírusom, ale že s ohľadom na záujmy zamestnancov aj účinkujúcich sa rozhodlo produkciu pozastaviť. Malá morská víla sa mala budúci týždeň začať točiť v Londýne.

Zrušili aj film s Mattom Damonom

Film The Last Duel (Posledný súboj) režiséra Ridleyho Scotta s Mattom Damonom sa začal natáčať vo februári v Írsku. Štúdio Disney však oznámilo, že sa produkcia vzhľadom na dopravné obmedzenia v Európe a v záujme bezpečia všetkých spolupracovníkov prerušuje. Či to ovplyvní uvedenie filmu do kín, plánované na december, zatiaľ nie je jasné.

Spoločnosť Walt Disney informovala, že na jej streamovacej službe Disney + bude s trojmesačným predstihom v USA od nedele k dispozícii animovaný film Ľadové kráľovstvo II. Od 17. marca bude možné film zhliadnuť aj v Kanade, Holandsku, Austrálii a na Novom Zélande.

Zdroj: ČTK 

Foto: Instagram/Tom Hanks, SITA/AP/Chris Pizzello/Invision, Matt Rourke, Getty Images

Tagy: Warner Bros Netflix Tom Hanks koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov