VIDEO Koronavírus desí celý svet: Tento film aktuálne zažíva rekordnú sledovanosť

17.03.2020ZaujímavostiPočet ľudí, ktorí si pozreli film Nákaza (Contagion) z roku 2011 o smrtiacej globálnej epidémii, dramaticky stúpol. Dôvodom je súčasná epidémia koronavírusu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film režiséra Stevena Soderbergha bol k dátumu 8. marec v internetovom obchode iTunes store na desiatom mieste. Hovorca spoločnosti Warner Bros., distribútora filmu, už vtedy potvrdil, že má vysokú sledovanosť aj na iných streamovacích platformách vrátane Google Play (21. miesto). Úspešný bol tiež na Amazone.

A ako vyzerá situácia dnes, keď pandémia koronavírusu zasiala naplno nielen Slovensko, ale celý svet? Štúdio Warner Bros. v tlačovej správe potvrdilo, že Nákaza je v súčasnosti ich druhým najžiadanejším a najsťahovanejším filmom zo všetkých. V decembri bola pritom snímka v rebríčku až na 270. mieste. Na prekvapenie ju predbehol iba Harry Potter. 

Na Blízkom východe sa film momentálne nachádza na úplnom vrchole v rebríčku sťahovania  na platformách iTunes a Google Play. A rozhodne netreba pochybovať, že aj medzi Slovákmi rapídne stúpa jeho zhliadnutie.

Producent filmu Michael Shamberg v novom rozhovore pre Buzzfeed News o ňom povedal, že “bol úmyselne spravený ako varovný film”. Počas jeho výroby sa údajne radili s mnohými expertmi a je preto "správny aj po vedeckej stránke". V snímke účinkujú Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law či Kate Winslet.

O čom film je?

Snímka sleduje rýchle šírenie smrtiaceho a vzduchom prenosného vírusu, ktorý chorých zabíja v priebehu niekoľkých dní. S rýchlym šírením epidémie sa lekári po celom svete snažia nájsť liek a minimalizovať paniku, ktorá sa šíri ešte rýchlejšie, než samotný vírus. Cestujúci na letisku sa dotkne šalátovej misy v letiskovom bare predtým, než podá kreditnú kartu čašníkovi. Obchodné rokovanie začne podávaním rúk. Muž zakašle v plnom autobuse. Jeden kontakt. Jeden okamih. A smrteľný vírus sa prenesie. 

V americkom Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb dochádza k mobilizácii všetkých výskumných pracovníkov, ktorí sa snažia rozlúštiť kód unikátneho patogénu, ktorý neustále ďalej mutuje. Ako postupne narastá počet mŕtvych a ľudia sa v kolabujúcej spoločnosti snažia ochrániť seba a svojich najbližších, jeden aktivista a blogger (Jude Law) začne tvrdiť, že verejnosť nedostáva pravdivé informácie o skutočnom dianí, čím vyvolá epidémiu paranoje a strachu rovnako nákazlivou, ako pôvodný vírus. Obyčajní ľudia sa zároveň snažia prežiť v spoločnosti, ktorá sa prakticky zrútila.

Zdroj: SITA  telkac 

Foto: Warner Bros. Pictures/Claudette Barius, Video: Youtube

Tagy: Matt Damon Jude Law Gwyneth Paltrow Kate Winslet Steven Soderbergh Nákaza Contagion

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov