Tip na seriál: Skutočný a neuveriteľný príbeh špióna, z ktorého sa stal národný hrdina

Sacha Baron Cohen v hlavnej úlohe seriálu Agent
28.03.2020ZaujímavostiMožno ste meno Eli Cohen nikdy nepočuli. Aj to by mal byť jeden z dôvodov, prečo by ste si mali pozrieť seriál Agent (2019) z produkcie Netflixu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V roku 1947 sa v tom čase 23-ročný Eli Cohen prihlásil do egyptskej armády, ale kvôli jeho židovskej viere ho neprijali. Po suezskej kríze boli všetci Židia označení vládou za sionistov a nepriateľov štátu. Cohen sa preto v roku 1956 rozhodol emigrovať do Izraela, kde začal v Tel Avive pracovať ako úradník.

Po čase sa prihlásil do izraelskej tajnej služby Mosad, ktorá ho ale do svojich služieb taktiež neprijala. Stihol sa oženiť s Nadiou, osud však do ich života zasiahol so špeciálny poslaním. Mosad totiž hľadal človeka, ktorý by bol schopný infiltrovať sa do najvyšších vládnych a armádnych miest v susednej Sýrii. A vybrali si práve Eliho.

Cohena si zahral Cohen

Po urýchlenom polročnom výcviku dostal novú identitu – stal sa z neho sýrsky imigrant a podnikateľ Kámal Amín Thábet, ktorý chce podporovať Sýriu v boji proti Izraelu. Vymysleli mu životný príbeh o tom, ako mu zomreli obaja rodičia, ako založil vlastný biznis a fabriku s textilom a so svojím fiktívnym postavením prenikol až tam, kde to nikto neočakával. 

V hlavnej úlohe sa predstavil známy komik Sacha Baron Cohen, ktorý svojím hereckým výkonom prekvapil aj tých najväčších kritikov. Zápletka seriálu vás bude držať v napätí až do úplneho konca. Nielen celý dej, ale aj samotné vyvrcholenie je totiž natočené podľa skutočných udalostí.

Netflix týmto projektom rozhodne zabodoval. Žiadna povrchná a nereálna story z prostredia tajných služieb, ale pravdivý príbeh, pri ktorom sa vám nebude chcieť veriť, že Eli Cohen také niečo naozaj dokázal. Nečudo, že je dnes v Izraeli stelesnením národného hrdinu. Stihnete si ho navyše pozrieť za jediný deň - má šesť epizód, ktoré trvajú okolo 45 až 60 minút.

Zdroj: telkáč 

Foto: Netflix, Video: Youtube Netflix

Tagy: Netflix Sacha Baron Cohen Agent Eli Cohen

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov