Hollywood má problém: Chceme nakrúcať! Filmári hľadajú spôsob, Tom Cruise v ohrození

26.04.2020ZaujímavostiFilmoví tvorcovia z hollywoodskych štúdií sa zaoberajú problémom, ako točiť filmy v čase, keď sa svetom šíri koronavírus, píše americký týždenník Variety. Štúdiá by sa k natáčaniu radi vrátili čo najrýchlejšie, lenže nemôžu nič podnikať do doby, než budú stanovené jasné pravidlá, ktoré zaručia, že sa medzi členmi štábov nebude šíriť koronavírus.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Je to naozaj zásadný problém,“ hovorí Matthew Baer, ​​producent filmu Unbroken z roku 2014. „Z histórie už máme príklady toho, čo sa dá robiť, keď vašu lokáciu s hotovou scénou zničí hurikán alebo keď počas nakrúcania zomrie herec, ale na to, čo robiť v prípade pandémie, žiadna príručka nie je.“

Mission Imposible je vo hviezdach

Tom Cruise mal pôvodne stráviť tohtoročné leto v Taliansku zavesený na krídlach lietadiel, uhýbáním pred guľkami a zložitými naháňačkami v drahých autách. Kedy začne nakrúcanie už raz odloženého filmu veľkofilmu Mission: Impossible 7, je teraz vo hviezdach. Cruise údajne dúfa, že v júni by sa mohol postaviť pred kamery, kvôli súčasnému zmätku v informáciách o dostupnosti testovaní aj kvôli právnym veciam nie je nič isté.

Medzitým producenti spoločne s odbormi plánujú, akým spôsobom bezpečnosť natáčania zaistiť. Objavujú sa nápady, že členom štábu by sa pred vstupom do štúdia mohla merať teplota alebo že by sa zaviedlo pravidelné testovanie na koronavírus aj protilátky proti chorobe. Iní navrhujú, že by všetci filmoví zamestnanci v priebehu celého natáčania mohli žiť v hoteloch alebo špeciálne vyhradenom ubytovaní a izolovať sa od rodiny a priateľov. V takom prípade by sa z natáčania stalo niečo ako letný tábor.

Koronavírus výrazne poznačí filmový priemysel 

Je jasné, že súčasná situácia bude mať na produkciu filmov výrazné dopady. Pre producentov by mohlo byť za daných podmienok zložité získať poistenie filmov. Koronavírus sa tiež zrejme podpíše na zamestnanosti mnohých ľudí pracujúcich vo filmovom priemysle, pretože štúdia sa budú snažiť čo najviac znížiť počet ľudí v štábe.

Pokiaľ budú vo svete tiež pretrvávať dopravné obmedzenia, budú musieť tvorcovia, ktorí predtým preferovali zahraničné lokácie, teraz natáčať filmy v USA. Nie je teda jasné, či sa Cruise do Talianska pozrie. Tvorcovia Mission: Impossible 7 teraz zvažuje, či scény, ktoré mali byť natáčané v Taliansku, vynechať, alebo natáčanie presunúť na jeseň. Lenže nič im nezaručuje, že sa vírus na jeseň nevráti v novej vlne, aj keby v blízkej dobe utíchol.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Scott Garfield/Paramount Pictures, Video: YouTube/ Screen Rant

Tagy: Hollywood Tom Cruise koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj