Skutočný vek známych postáv z filmov vám vyrazí dych: Aragorn ani Thor nie sú žiadni mladíci

Pán Prsteňov: Dve veže
22.05.2020ZaujímavostiRôzni hrdinovia a postavy z filmov nám prirástli k srdcu a často k nim neskrývame ani svoje fyzické sympatie. Množstvo známych postáv však toho má odžitého omnoho viac, než si myslíme. Ich vek mnohokrát presahuje dĺžku života toho najdlhšie žijúceho človeka na našej planéty. Poďte sa s nami pozrieť na tie najznámejšie postavy, o ktorých veku ste vôbec netušili. Veď aj taký Aragorn z Pána Prsteňov je už v podstate deduško!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Geralt (Zaklínač)

Seriálový megaprojekt od Netflixu si koncom minulého roka podmanil milióny fanúšikov po celom svete. Muži dostali možnosť konečne uniknúť zo sveta kníh a videohier do seriálovej podoby, no a nebudeme si klamať, ženy najviac zaujal hlavný predstaviteľ Geralta, ktorý na svojej postave poriadne zamakal. 

V hlavnej úlohe sa predstavil Henry Cavill, ktorý dal košom úlohe Supermana a na pekných pár rokov bude nosiť na chrbte meč. Seriál vychádza priamo z kníh a jeho tvorcovia otvorene povedali, že fanúšikovia nikdy nemajú čakať príbehy, ktoré mali možnosť zažiť v hrách. Pokiaľ ženy stále snívajú o vymakanom Zaklínačovi, ich polovičky by ich mali informovať, že Geralt nie je žiadny mladík a pomaly ťahá na stovku.

Diana (Wonder Woman)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich.

Alan z Dva a pol chlapa sa vrátil do čias sitcomu: Bolo to šialené... TOTO povedal o Charlie Sheenovi

Z Wonder Woman sa stal komiksový hit a fanúšikovia už túžobne čakajú na pokračovanie, ktorého premiéru koronavírus posunul až na august. Amazonky v tomto komiksovom univerze starnú úplne inak, ako sme zvyknutí. Podľa filmu mala Diana ako dieťa približne 800 rokov, v "súčasnosti" má o takmer sto rokov viac. 

Wolverine (X-Men)

Logan, známy aj ako Wolverine, má jedinečnú schopnosť - je nesmrteľný a v podstate nezničiteľný. Aj keď, ako sa to vezme. Ďalší hrdina vychádzajúci z komiksových predlôh sa podľa snímky X-Men Origins: Wolverine, narodil niekedy okolo roku 1832 uprostred kanadskej pustatiny. 

Posledný film s názvom Logan (vychádzajúci z komiksovej série Old Man Logan) sa odohráva v roku 2029, kedy je na hlavnom hrdinovi už vidieť pokročilý vek. Wolverine je síce nesmrteľný, no rovnako ako ľudia, aj on postupne starne. Ako už veľmi dobre vieme, v snímke Logan sa jeho životná púť definitívne uzavrie. To znamená, že Wolverine sa dožil 197 rokov. 

Dumbledore (Harry Potter)

Postava Dumbledora rozdeľuje ľudí ešte aj dnes. Mnohí no vnímajú ako milého, silného a vzdelaného muža, ktorý naviedol Harryho na správnu cestu, iní zase tvrdia, že si ho choval ako prasa na porážku. Bez ohľadu na to, kde je pravda, môžeme povedať, že Dumbledore mal skutočne množstvo rokov na to, aby mohol premýšľať na svojím životom. 

Hollywood opäť smúti: Zomrel herec z Priateľov! Bol to najvtipnejší človek, s akým som pracoval

Z hodinovej veže Rokfortu padol mŕtvy v roku 1997, a teda sa dožil 116 rokov. Vzhľadom na obsadenie herca Jude Lawa do jeho mladšej verzie však vytvorili poriadne veľkú dieru v jeho výzore (pre porovnanie tu). 

Mystique (X-Men)

Nádherná a zvodná. Aj tak by sme mohli nazvať Raven Darkholme, omnoho známejšiu ako Mystique zo série X-Men. Jej schopnosť spočíva v tom, že sa dokáže premeniť na kohokoľvek a kedykoľvek, čo z nej robí mocnú zbraň. Na druhú nás to môže zmiasť natoľko, že nevieme určiť jej presný vek.

Jeho je ale isté, Mystique sa určite nenarodila v 20. storočí, a teda je staršia aj ako napríklad Magneto, ktorého môžeme vidieť počas druhej svetovej vojny ako malého židovského chlapca. Podľa všetkého má Mystique približne 120 rokov, no nie je vôbec vylúčené, že má o niekoľko rokov viac. 

Aragorn (Pán Prsteňov)

Jedna z bezkonkurenčne najlepších filmových trilógií celej kinematografie. Pán Prsteňov sa vryl do našich sŕdc a je málo pravdepodobné, že z nich niekedy odíde. Obrovský čarovný svet, napínavý príbeh plný zvratov, sympatickí hrdinovia a záporák, z ktorého ide strach ešte aj dnes. To je len zlomok toho, čo všetko na tejto sérii milujeme.

Herecká legenda, ktorú sme si zamilovali: Štefan Kvietik oslavuje svoje 86. narodeniny

Aragorn sa na konci príbehov stal Elessarom Telcontarom, kráľom Arnoru a Gondoru. Vzhľadom na vzácnu krv predkov však Aragorn taktiež nie je žiadny mladík. V čase, keď spoznal Froda, mal už 87 rokov. Po tom, čo sa oženil s Arwen, spolu mali jedného syna a dve dcéry. A žili spolu naozaj dlho. Aragorn zomrel vo veku 210 rokov, konkrétne v 120 roku Štvrtého veku Stredozeme. 

Thor (Marvel Cinematic Universe)

Aj keď patril Thor počas svojich prvých dvoch sólových filmov k najmenej zaujímavým postavám (ženy by mohli, prirodzene, oponovať), tretia časť mu dodala nový dych. Režisér Taika Waititi dodal Thorovi o niečo viac humoru, ostrihal mu vlasy a urobil z neho jednéh z najmocnejších hridnov Marvel Cinematic Universe, ktorý však "nemieril na hlavu" a spôsobil katastrofu nevídaných rozmerov.

Thor v komiksoch však nikdy nebol iba jeden a koniec koncov, aj na filmovom plátne sa v štvrtej časti s podtitulom Love and Thunder dočkáme "výmeny stráží", kedy sa novým Thorom stane Jane Fosterová. A aký starý je teda Thor, ktorého stvárnil Chris Hemsworth? Podľa scény z Avengers: Infinity War vieme povedať, že má približne 1500 rokov. 

Zdroj: telkáč 

Foto: New Line Cinema, Video: YouTube/Warner Bros. Pictures, HarryPotter, Dreaming Spider, BestClips

Tagy: Harry Potter Thor X-Men Wonder Woman Pán Prsteňov Zaklínač

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov