Videli už vaše deti všetky rozprávky? VIDEO Pustite im tieto legendárne večerníčky

Lolek a Bolek
26.05.2020ZaujímavostiNaservírujte deťom časom overené večerníčky, na ktorých ste vyrástli. Ponúkame vám hneď niekoľko kúskov, ktoré vás prenesú do detských čias a stoja za pozretie aj dnes.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Maxipes Fík

Vtipný scenár, vynikajúcu hudbu a nepochybne aj skvelé výtvarné prevedenie ponúka Maxipes Fík, ktorého nakreslil Jiří Šalamoun. Úvodné skeče s nie príliš múdrym horárom a ľstivým zajacom sú len začiatok. Československý seriál z roku 1975 prináša príbehy malého dievčatka a jej psíka, ktorému dala meno Fík. Veľmi rýchlo vyrástol a jeho špeciálnou vlastnosťou je, že dokáže hovoriť. 


Mohlo by vás zaujímať: Ostali ste s deťmi doma? VIDEO Týchto 10 príbehov dostane nielen ich, ale aj dospelákov


Pat a Mat

Nadčasový a aj dnes skvelo fungujúci detský seriál Pat a Mat je o dvojici nešikovných priateľov a celý dej stojí práve na ich neschopnosti. Komické situácie vytvárajú ako na páse a pamätným je nepochybne aj ich jedinečný pozdrav. Mimochodom, Pat a Mat si našiel veľmi veľa fanúšikov aj v Iráne.

Káťa a Škubánek

Malé dievčatko žijúce bez rodičov vo vlastnom dome s bláznivým psom? To by v realite kvôli zákonom len ťažko prešlo, no do večerníčku nemohli nič lepšie vymyslieť. Príbehy sú postavené vhodne, aby dávali deťom zmysel, no a zároveň občas dospelákov potešia nejakou vtipnou slovnou hračkou. Seriál navyše v niektorých častiach rieši aj vážnejšie témy, a to tak, aby ich chápali aj tí najmenší.


Mohlo by vás zaujímať: Vedľajšie hviezdy animákov: Bez nich by to bola nuda!


Macko Uško

“Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám…” Kto by nepoznal roztomilého macíka z poľského detského seriálu a jeho pamätnú znelku. Natáčať sa začal v roku 1975 a o slovenský dabing sa postaral Michal Dočolomanský, ktorý nahovoril všetky postavy. Večerníček roky prinášal príhody macka a jeho kamarátov, pri ktorých nemohlo chýbať záverečné ponaučenie.

Bolek a Lolek

Bratia Bolek a Lolek z poľského animovaného seriálu sa prvýkrát v televízii objavili v roku 1963 a dodnes s nimi deti môžu prežívať zaujímavé dobrodružstvá. Autor Wladyslaw Nehrebecki sa pri ich tvorbe inšpiroval svojimi dvomi synmi. Tento večerníček mohli sledovať deti až v osemdesiatich krajinách.


Mohlo by vás zaujímať: Najbláznivejšie plány animovaných zloduchov: Tak toto im nikdy nemohlo vyjsť!


Slimák Maťo a škriatok Klinček

K milovaným legendárnym večerníčkom nepochybne patrí aj československý seriál, ktorý deťom ponúkal dobrodružstvá slimáka Maťa a škriatka Klinčeka. O roztomilé postavičky sa postaral Jaroslav Cita.

Bob a Bobek

"Vstávat a cvičit! A proč? Protože je ráno! Jenže já mám ještě noc!" Túto pamätnú repliku sme v detstve všetci milovali a používali ako pádny argument pri vstávaní. Obľúbený večerníček o dvojici králikov má až osem sérií, no najlepšie sú jednoznačne tie pôvodné československé časti.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: ČSFD, Video: Youtube

Tagy: Maxipes Fík Lolek a Bolek Pat a Mat Bob a bobek Káťa a Škubánek

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov