ROZHOVOR HBO v čase koronakrízy: Na nápor sme boli pripravení! Situácia sa už vracia do normálu

27.05.2020ZaujímavostiPandémia koronavírusu naplno prepukla od marca tohto roka, na celom svete platili prísne opatrenia. Tí, ktorí na to mali podmienky, mohli pracovať z domu. Čo so sebou síce prináša izoláciu, ale pre niektorých aj čas dobehnúť, čo nestihli. Poupratovať či reorganizovať byt, ale aj dohnať, čo sme nestihli z filmového či seriálového sveta. Nejeden z nás preto využil streamovacie služby. Gigantom na tomto trhu je aj HBO, ktoré bolo na nápor zvyknuté.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Streamovacia služba HBO patrí ku gigantom na trhu. Na prelome milénia sa stalo prvou národnou televíznou sieťou, ktorá vysielala svoj kanál vo vysokom rozlíšení. V súčasnosti ponúka stovky titulov, a to aj prostredníctvom svojej online služby HBO GO. V časoch koronakrízy sa stala primárnym zdrojom záujmu mnohých divákov. Na naše otázky odpovedala Pavla Brožková z PR oddelenia HBO Europe.


Mohlo by vás zaujímať: Fanúšikovia Geniálnej priateľky jasajú: HBO potvrdilo, že pracuje na tretej sérii


Na zvýšený záujem sme boli zvyknutí

„Zaznamenali sme zvýšený záujem o našu službu, predovšetkým o HBO GO, a to z toho dôvodu, že ľudia boli doma mali tak viac času a priestoru na sledovanie HBO,“ uviedla Brožková. Nápor pre nich nebol ničím nezvyčajným, keďže naň boli zvyknutí už predtým. „Sme zvyknutí na takto náhle nápory väčšieho počtu predplatiteľov.“

Takmer nič sa nemenilo

Dôvodom je kvalitná pôvodná produkcia, ku ktorej patria megaúspešné seriály ako je Hra o tróny, Bez vedomia či Westworld. Na prípadný nápor preto boli dostatočne pripravení. „Z pohľadu služby sa pre nás takmer nič nemenilo,“ uviedla. 

Mnohé spoločnosti však koronakríza poznamenala. Museli sa škrtať výdavky a v mnohých prípadoch bolo nutné prepúšťať. Táto situácia však našťastie streamovacieho giganta nepostihla. „Čo sa týka prepúšťania, náš prípad to nie je,“ odpovedala Brožková s tým, že zisky si diváci a fanúšikovia môžu odvodiť od zvýšeného záujmu o službu. 

Trh sa pomaly normalizuje

Takmer všetky filmy a seriály totiž museli odložiť nakrúcanie a premiéry filmov sa posunuli. Tie, ktoré už boli hotové, sa nemohli dostať do kín. Mnoho titulov preto ponúkalo HBO GO v predstihu. Veľkým trhákom bola aj séria marveloviek.

HBO postupne pridalo do svojej služby všetky filmy od spoločnosti Marvel a diváci si ho mohli vychutnať z pohodlia domova. Obľúbené boli však aj iné tituly. „Najviac predávajú Marvelovky, GOT, Černobyľ a Westworld. Veľký záujem je aj o novú sériu Modern Family alebo Miliardy,“ uviedla Brožková. „Celý trh sa normalizuje, nijako ale neprepadá,“ dodala. 

Gigant so stovkami kvalitných titulov

HBO je čisto predplatiteľským filmovým kanálom a nevysiela žiadne reklamy. Vybudovalo si veľmi dobrú povesť poskytovaním vysoko kvalitných a originálnych programov. Prvým štátom mimo Severnej Ameriky, kde HBO vysielalo, sa stalo v roku 1991 Maďarsko. HBO má v súčasnosti desiatky dcérskych spoločností aj v iných krajinách, kde vysielajú v jazyku danej krajiny alebo s titulkami.

Výber titulov, na ktoré sa môžete tešiť v júni

HBO úspešne zahájilo vysielanie alebo investovalo do kanálov platenej televízie v Strednej a Južnej Amerike, v Ázii či Singapure a naďalej sa rozširuje. Aktuálna ponuka HBO, ktorá momentálne činí priemerne 1 500 titulov, je vždy dostupná online v online požičovne HBO GO.

Od jesene 2017 je možné predplatiť si ju priamo. Vybrané tituly sú v HBO GO dostupné v mnohých prípadoch niekoľko dní pred premiérou na HBO. Aplikácia HBO GO je dostupná pre väčšinu smart televízií, telefónov a tabletov. Všetky tituly sú vysielané buď v originálnom jazyku s českými titulkami alebo s českým dabingom. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: HBO, Video: YouTube/HBO CZSK

Tagy: Marvel Avengers HBO Hra o tróny koronavírus Pavla Brožková

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov