Najskôr Oscar, teraz Zlatý glóbus: Koronavírus mení všetky veľké filmové udalosti

Zlaté glóbusy
23.06.2020ZaujímavostiKaždoročné udeľovanie prestížnych filmových cien Zlatý glóbus sa kvôli pandémii presunie budúci rok z januára na koniec februára.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Odovzdávanie Zlatých glóbusov zvyčajne v Hollywoode začína sezónu udeľovania cien. V novom termíne ceremónie sa pôvodne mali rozdávať najprestížnejšie americké filmové ceny - Oscary. Ich vyhlasovanie však americká filmová akadémia pred týždňom posunula o dva mesiace.

Americký filmový priemysel silne poznamenali ochranné opatrenia zavedené kvôli koronavírusu. Na mnohých miestach sa až v posledných dňoch otvorili kiná, inde ostávajú sály naďalej zatvorené. Mnoho filmových štábov tiež muselo na niekoľko mesiacov prerušiť nakrúcanie.


Mohlo by vás zaujímať: Koniec prázdnych kín: Víkendovou hviezdou sa stala nemecká komédia


Organizátori zatiaľ neuviedli, ako sa vynútená pauza podpíše na pravidlách ohľadne toho, aké filmy môžu byť nominované a dokedy ich bude možné prihlásiť do boja o Zlaté glóbusy, o ktorých rozhoduje Asociácia zahraničných novinárov v Hollywoode. Jasno by malo byť v najbližších týždňoch. Nezmení sa však plánovaná moderátorská dvojica, slávnostným večerom budú sprevádzať herečky Tina Fey a Amy Poehler.

Americká filmová akadémia minulý týždeň uviedla, že upraví svoje pravidlá a dovolí, aby sa o Oscary mohli uchádzať aj filmy, ktoré vyšli na streamovacích platformách v čase koronavírusovej krízy. Zúčastniť sa budú môcť takisto snímky uvedené až do konca februára 2021. Organizátori už oznámili aj dvojmesačný posun udeľovania britských filmových cien BAFTA, ktoré sa tak bude novo konať v apríli.

Zdroj: ČTK 

Foto: wordpress

Tagy: Zlatý glóbus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov