Nominácie na Annie Awards: Animovaným filmom vládnu Škatuliaci

The boxtrolls
02.12.2014ZaujímavostiNomináciám v 42. ročníku Annie Awards vládne snímka Škatuliaci z dielne štúdií Laika. Film, ktorý nakrútili takzvanou stop motion technikou, teda fázovou animáciou, získal 13 nominácií v deviatich kategóriách - Najlepší animovaný film, Animované efekty v animovanom filme, Animácia postavy vo filme, Dizajn postavy v animovanom filme, Réžia animovaného filmu, Produkčný dizajn v celovečernom animovanom filme, Storyboarding animovaného filmu, Hlasový herecký výkon v animovanom filme a Scenár animovaného filmu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

O tri nominácie menej získal animák Ako si vycvičiť draka 2, ktorý sa taktiež uchádza o cenu pre Najlepší animovaný film. V rovnakej kategórii nominovali aj filmy Veľká šestka, Cheatin', Song of the Sea, Kniha života, Lego príbeh a Kaguya-hime no monogatari (The Tale of Princess Kaguya). Všetky snímky, ktoré nominovali na cenu pre Najlepší animovaný film, sa zároveň uchádzajú aj o ocenenie v kategórii Réžia animovaného filmu. Spomínanú Veľkú šestku a Song of the Sea nominovali celkovo v siedmich kategóriách. Lego príbeh o ocenenie zabojuje v šiestich kategóriách.


Ľadové kráľovstvo 2: Najúspešnejší animák sa dočká pokračovania


Annie Awards každoročne udeľuje organizácia International Animated Film Society (ASIFA-Hollywood). Mená víťazov oznámia 31. januára v priestoroch Kalifornskej univerzity v Los Angeles. Počas galavečera udelia aj viacero cien poroty. Za celoživotný prínos v oblasti animácie ocenia takzvanou Winsor McCay Award Didiera Brunnera, Dona Luska a Leeho Mendelsona. June Foray Award dostane Charles Solomon za charitatívny vplyv na umenie a priemysel animácie. Spoločnosti Dream Works zase udelia ocenenie Ub Iwerks za ich softvér Apollo. Za výnimočný prínos ocenia The Walt Disney Family Museum.

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Annie Awards Škatuliaci

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov