Animované trháky tohto roka: Cestovanie v čase aj supertajná misia

koláž animáky
11.12.2014ZaujímavostiSú milé, prepchaté vtipom, kvalitnými hláškami, dokonalou animáciou a tvoria sa ako na bežiacom páse. Aj také sú animované filmy vyrobené v tomto roku. Nie sú to však len pozitíva, ktoré sa s nimi viažu, niektoré očakávané totiž moc publikum nenadchli ba dokonca sklamali. Videli ste ich už všetky alebo vám ich do zbierky ešte pár chýba? Tieto by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dobrodružstva pána Peabodyho a Shermana

Keď si môže osvojiť chlapec psa, tak prečo by si pes nemohol osvojiť chlapca? Návrat Roba Minkoffa do animovaných vôd bol viac než dobrý nápad, pretože spojil inteligentný humor, nevšedný nápad, históriu, súčasnosť aj budúcnosť do jedného celku. Vytvoril tak skutočne animovaný skvost, ktorý však menšie deti úplne nepochopia.


Fiktívne postavy s veľkým vplyvom: Elsa z Ľadového kráľovstva je TOP


Tučniaky z Madagaskaru

Najočakávanejší animák tohto roku sa dostal do kín len nedávno. Inteligentné, odvážne a akčné tučniaky si vlastný film zaslúžili, o tom niet pochýb. Ale či splnili očakávania, to už zistíte po pozretí sami. Názory sa síce rôznia, ale dobré tučniaky predsa nemôžu byť zlé.

Ako vycvičiť draka 2

Pokračovanie megaúspešnej rozprávky nás síce nechalo na seba čakať štyri roky, ale za to nesklamalo. I keď príbehovo sa jednotke nerovná, dobehlo to v skvelých animáciách a soundtrackom. Netreba však naivne čakať nejaký priekopnícky príbeh, ktorý tu ešte nebol.


Simpsonovci: Príprava je nuda, no výsledok stojí za to


Lego príbeh

Dlho očakávaný príbeh postavený z obrovského množstva kociek najznámejšej stavebnice sa stal jedným z najakčnejších animákov. Z dokonalej priemernej figúrky sa stane razom hrdina, ktorý sa má vydať na výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je aj napriek všetkému záchranca sveta ako vyšitý – veď jeho jediným stavebným nápadom je poschodový gauč, aby mohli telku pozerať viacerí naraz.

Zvonilka a piráti

Trblietka a víly. To je jednoznačné lákadlo pre malé slečny, ktoré určite nebudú sklamané ďalším dobrodružstvom už známej víly. Sympatické a dokonalé animácie a dej, ktorý nemôže viesť nikam inam ako k jasnému happyendu a unudenosti rodičov. Čo by ste však pre ratolesti nespravili?


Toy Story 4: Disneyho hračkársky klenot sa vracia v pokračovaní


Veľká oriešková lúpež

Dajú sa spojiť mierumilovné zvieratká z mestského parku a krádež? Že nie? No tak skúste nechať ich falošného vodcu, aby im nedával poriadne najesť a uvidíte, čoho všetkého sú schopné. I keď je to na pohľad celkom milý výtvor, tých pár vtipných hlášok celkový dojem nezachránilo. Na druhej strane ale vytvorili sympatické postavičky, ktoré si ľahko každý obľúbi.

Škatuliaci

Z podivných tvorov zo škatuliek, ktorý vám ukradnú všetko, čo sa im dostane pod ruky, sa stala rozprávka s najväčším počtom nominácií v 42. ročníku Annie Awards. Film nakrútili fázovou animáciou a získal 13 nominácií v deviatich kategóriách, čo svedčí o kvalite. Animátori si počas výroby užili so škatuľami svoje. Tie totiž neboli vyrobené len z lisovaného a tvrdého plastu, ale aj z olova, lepenky a textílie, vďaka čomu vznikli pomerne zložité kostými.


Nominácie na Annie Awards: Animovaným filmom vládnu Škatuliaci


Rio 2

Príbeh sympatickej vtáčej dvojice postupoval podľa vzoru druhých častí iných úspešných animákov. Deti síce tlieskajú, no dospelý sprievod až taký šťastný byť nemusí. Krásne prostredie amazonských pralesov a množstvo farieb však musí oceniť každý. I keď pridať pár vtipov navyše by určite nezaškodilo. Ale na druhej strane sa vďaka tomu filmu vytvorilo viac ako 12 000 pracovných miest.

Poštár Pat

Obľúbený roznášač pošty si vlastný film naozaj zaslúžil. Už totiž neroznáša len poštu, ale zapája sa do speváckej súťaže, aby vyhral výlet do Talianska. Poštár Pat baví deti už od roku 1981 a potešil ich aj týmto filmom i keď porovnávať sa so súčasnými animákmi nemôže.


Z papiera na zelené plátno: Najlepšie filmové adaptácie kníh


7 trpaslíkov

Ani nemeckí tvorcovia animovaných filmov sa nenechali tento rok zahanbiť a vytvorili svojskú rozprávku. Použili už tradičný námet v podaní siedmich trpaslíkov, ktorý však podľa kritikov nebol práve najlepším riešením. Aby sme však len nekarhali, zaujímavé na 7 trpaslíkoch je to, že každý jeden z nich bol vytvorený podľa nejakej hereckej legendy.

Zdroj: telkac.sk  internet 

Foto: telkáč, internet

Tagy: Ako vycvičiť draka Lego príbeh Škatuliaci Tučniaky z Madagaskaru Zvonilka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov