Keď hororový film nestačí: VIDEO Užite si poriadnu dávku strachu v podobe seriálov

The Haunting of Hill House
27.10.2020ZaujímavostiStrašidelné domy, desivé čarodejnice, známe monštrá i neznáme nadprirodzené sily. K tomu ponurá atmosféra, dávka napätia a očakávanie momentov, ktoré nás zdvihnú zo sedačky. Fanúšikovia hororov vedia, že dĺžka bežného filmu však niekedy nestačí. Ale čo tak si vychutnať radšej nejaké strašidelné seriály? Nech sa páči, užite si strach na pokračovanie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

The Haunting of Hill House (2018)

Patríte k fanúšikom strašidelných domov? Tak v tomto hite z dielne Netflix si ho užijete do sýtosti. Režisér Mike Flanagan naplno využil svoje schopnosti a spracoval príbeh od spisovateľa Henryho Jamesa do prepracovanej hororovej rodinnej drámy. Seriál ponúka príbeh o rodine bývajúcej kedysi vo veľkom dome, ktorý mal od obyčajného poriadne ďaleko. Hoci sa odtiaľ už dávno odsťahovali a každý z nich má svoj vlastný život, nočná mora z Hill House stále nekončí...


Mohlo by vás zaujímať: Halloweenska dávka strachu: 10 hororov, ktoré musíte vidieť


The Haunting of Bly Manor (2020)

Pokračovanie zo série duchárskych príbehov podľa kníh Henryho Jamesa od tvorcov seriálu The Haunting of Hill House vás dostane na anglický vidiek v 80. rokoch. Mladá Američanka Dani sa zamestná ako vychovávateľka dvoch rozkošných detí - sirôt v sídle Bly. V budove, ako aj celom seriáli, vo vzduch visí tajomstvo. Vlastne viac tajomstiev. Domček s desivými bábikami či samovražda predchádzajúcej vychovávateľky su pritom len malým kúskom.

The Exorcist (2016)

Kto by nepoznal legendárny horor Exorcista z roku 1973? Ale vedeli ste, že rok 2016 priniesol rovnomenný sequel v podobe seriálu, ktorý naň premyslene nadväzuje? Luxusne pri tom ignoruje všetky jeho doterajšie pokračovania. Možno aj preto si ho obľúbili nielen diváci, ale aj kritici. Za seriálom stojí štúdio Fox a diváci majú k dispozícii 2 mrazivé série.


Mohlo by vás zaujímať: Temná inšpirácia z filmov: Tieto horory sa stali desivou skutočnosťou


Marianne (2019)

Francúzsky horor, pod ktorého réžiu sa podpísal Samuel Bodin, ukazuje Emmu, autorku hororových románov. Tá píše, aby sa vyrovnala s problémom, ktorý ju odmalička trápi - čarodejnicou Marianne. Nemôže spávať a písanie jej už nestačí, preto sa vracia naspäť, aby sa démonom zo svojej minulosti postavila tvárou v tvár. Seriál má síce len osem častí, no nechutnej starenke to úplne stačí na to, aby vám ukradla spánok.

Penny Dreadful (2014-2016)

Skvelé herecké obsadenie, na horor prekvapivo neopozerané zápletky a temná londýnska atmosféra. Taký je úspešný seriál Penny Dreadful, ktorý je adaptáciou strašidelných poviedok vydávaných na začiatku 19. storočia v Londýne. V nich ožívali hororové postavy ako Dorian Gray, Frankenstein či Drakula. Desivé príbehy v spojení s vynikajúcim spracovaním - to je seriálová ponuka, ktorá sa neodmieta.


Mohlo by vás zaujímať: Chýbajú vám záhady a napätie? Tak tieto seriály si veľmi rýchlo zamilujete!


American Horror Story (2011-2020)

AHS je medzi hororovými seriálmi už kultovou záležitosťou a často sa spomína v súvislosti s rôznymi oceneniami. Hoci má desať sérii, neotravuje divákov stále rovnakými postavami, ale každá sezóna sa venuje inému príbehu. Práve preto je dosť prekvapením, že tvorcovia máju stále nové originálne nápady. Prostredníctvom AHS  sa dostanete do psychiatrickej liečebne, strašidelného domu, spolku čarodejníc, tajomného hotela či panoptika. A všade to bude poriadne desivé.

Masters of Horror (2005-2007)

V roku 2005 sa stretli najlepší americkí tvorcovia hororov len preto, aby vytvorili antológiu trinástich kúskov. Ich úlohou bolo stvárniť svoje najhoršie nočné mory. Seriál sa dočkal dvoch sérií, čiže desivých príbehov bolo nakoniec až 26. A brali by sme určite viac. Veď sú plné neznámych síl, úchylných vrahov, nadprirodzených bytostí a v podstate nočných môr každého z nás.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Netflix, Video: Youtube

Tagy: American Horror Story Penny Dreadful The Haunting of Hill House The Haunting of Bly Manor Masters of Horror The Exercist Marianne

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov