Mrazivá novinka na Netflixe: VIDEO Už prvá časť vás vtiahne do deja plného paranormálnych javov

08.11.2020ZaujímavostiMilujete paranormálne javy? Tak táto novinka je práve pre vás. Internetová televízia Netflix vo štvrtok prvýkrát v histórii do svojej ponuky zaradila egyptský seriál. Podľa agentúry Reuters je vysielanie seriálu " Paranormal" významným míľnikom v blízkovýchodnej stratégii americkej firmy. Autorom predlohy je populárny egyptský spisovateľ.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Predlohou seriálu je dielo egyptského spisovateľa Ahmada Chálida Taufika o hematológovi, ktorého celoživotné vedecké presvedčenie je náhle spochybnené radom nevysvetliteľných udalostí. Lekár sa potom stáva odborníkom na paranormálne javy. Literárnymi kritikmi uznávaného diela v arabčine sa predalo cez 15 miliónov výtlačkov.

"Náš plán je investovať do arabských tvorcov, do arabskej produkcie, do arabského obsahu. Okrem Paranormal sme ohlásili prípravu štyroch projektov," povedal Ahmad Šarkáví, riaditeľ pôvodných arabských a afrických seriálov Netflixu.

"Paranormal je originálna séria Netflix, ktorá vás vtiahne do deja už od prvej epizódy. Udalosti v tejto prvej epizóde spôsobujú, že som prehodnotila to, čomu sa už roky nútim veriť," píše sa v jednej recenzii na seriál. "Boli chvíle, keď som mala zimomriavky, a chvíle, kedy som takmer vyskočila z kože," dodáva.

Taufik bol vzdelaním lekár, napísal cez dvesto kníh od science fiction cez horory až po napínavé príbehy zo zdravotníckeho prostredia. V arabskom svete dobre známy autor zomrel v roku 2018.

Zdroj: ČTK  telkac 

Foto: Photo © Netflix; Video: YouTube/Netflix

Tagy: Netflix Paranormal Ahmad Chálid Taufik

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov