Vianočné šialenstvo: Neuveríte, koľkokrát budú našu rozprávku vysielať v Nemecku

Tri oriešky pre Popolušku
18.11.2020ZaujímavostiObdobie Vianoc je v Nemecku podobne ako u nás neoddeliteľne spojené s filmom Tri oriešky pre Popolušku. Snímka, ktorá vznikla v československej a východonemeckej koprodukcii, odvysielajú tento rok nemecké televízie vo vianočnom čase i okolo sviatkov najmenej devätnásťkrát. Portál t-online poznamenal, že zoznam ešte nemusí byť konečný, pretože zaradiť rozprávku do programu môžu ešte ďalšie televízie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nemecké noviny a tiež webové portály už zverejnili prehľady vysielacích časov a staníc, kde bude možné rozprávku z roku 1973 zhliadnuť. Ako prvý ju uvedie 29. novembra hlavný verejnoprávny kanál ARD a postupne film odvysielajú ďalšie stanice, aby maratón 6. januára uzavrela bavorská televízia BR.

Hlavnom vysielacom dňom bude tradične Štedrý deň, kedy ju do programu zaradilo šesť televízií a na obrazovkách bude postupne k videniu od poludnia do polnoci.


Mohlo by vás zaujímať: Rozprávky, ktoré pozeráme každé Vianoce: Toto ste o nich určite nevedeli


Režisér Václav Vorlíček rozprávku natáčal okrem iného na vodnom hrade Švihov a na zámku Moritzburg neďaleko Drážďan. Hlavné úlohy stvárnili Libuše Šafránková s Pavlom Trávníčkom. Táto dvojica si získala srdcia niekoľkých generácií Nemcov, čo dokazuje aj záujem nemeckých médií o novinky týkajúce sa týchto hercov.

Noviny v Nemecku si tak nenechali ujsť Trávníčkove 70. narodeniny, ktoré herec oslávil na konci októbra. Portál TAG24 správu o jubileu uviedol domicilom Moritzburg, po ktorom nasledovalo blahoželanie v češtine. Web takisto zverejnil hercov sľub saským fanúšikom, že sa rád, akonáhle to bude možné, opäť pozrie do Moritzburgu, na ktorý má "veľa krásnych spomienok".

Zdroj: ČTK 

Foto: Česká televize

Tagy: Tri oriešky pre Popolušku

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov