Historický okamih! VIDEO Český seriál získal medzinárodnú cenu Emmy

24.11.2020ZaujímavostiInternetový triler #martyisdead je historicky prvým českým seriálom, ktorý získal televízne ocenenie Emmy. V rámci Medzinárodných cien Emmy, ktoré vyhlasuje Medzinárodná akadémia televíznych umení a vied, súťažil v kategórii krátkych seriálov. Vo finále s ním súperili diela z Argentíny, Austrálie a Singapuru. Slávnostné vyhlásenie víťazov 48. ročníka International Emmy Awards sa uskutočnilo v pondelok v New Yorku po prvý raz v online verzii.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Témou ocenenej minisérie #martyisdead je problematika kyberšikany. Pätnásťročný Martin alias Marty mal celý život pred sebou, teraz je mŕtvy. Zostala po ňom len séria mrazivých videí, ktoré nakrúcal krátko pred svojou smrťou a ktoré zachovali spomienky na situácie, na ktoré by radšej každý zabudol. Smútiaci otec skladá dohromady čriepky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konca.

Cenu prevzali v on-line prenose producenti Milan Kuchynka a Vratislav Šlajer; spoluproducentom je aj Jakub Košťál. "Úprimne poviem, že som s tým vôbec nepočítal. Aj tá nominácia bola obrovským úspechom a to, že sme cenu dostali - čumel som ako puk. Mám z toho strašnú a nečakanú radosť," povedal Kuchynka, ktorý rovnako ako Šlajer označil cenu za úspech pre českých filmových tvorcov aj celú Českú republiku. Téma kyberšikany, akokoľvek zatienená pandémiou Covidu-19, je podľa Kuchynku vec, ktorá trápi veľa ľudí. "Ja ako rodič a všetci tvorcovia sme považovali až za poslanie túto informáciu poslať von," dodal Kuchynka.

Seriál má osem dielov a je inšpirovaných skutočnými prípadmi

Internetový triler má osem dielov a je inšpirovaný skutočnými prípadmi kyberšikany. Seriál vznikol v koprodukcii spoločností Bionaut, Mall.tv, CZ.NIC a v spolupráci s projektom Bezpečne na nete. Premiéru mal 20. októbra 2019 na Mall.tv. V réžii Pavla Soukupa v ňom účinkujú Jakub Nemčok (Marty), Petra Bučková (Alena Biedermanová), Jan Grundman (Petr Biederman), Sára Korbelová (Kristýna), Matěj Havelka (Kryštof), Andrej Polák (učiteľ). Pod scenár sa podpísali Jaroslav T. Miška a Jan Stehlík.

Zdroj: TASR  ČTK 

Foto: Repro foto mall.tv/martyisdead; Video: YouTube/Totalfilm.cz

Tagy: Česko ceny Emmy seriál #martyisdead

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov