Filmy plné vianočného ducha: Tieto vám spravia šťastné a veselé

Koláž - vianočné filmy
18.12.2014ZaujímavostiKaždý vianočný fanatik mi dá za pravdu, že sviatky by neboli úplné bez obľúbeného filmového doprovodu, či už ide o tradičné domáce rozprávky alebo filmy, ktorých dej sa odohráva počas najkrajších dní v roku a už zo zvyku končia šťastne. Výber takýchto zahraničných filmov je dosť veľký, no o kvalite sa vždy hovoriť, bohužiaľ, nedá. Preto vám ponúkame tie vianočné kúsky, ktoré nesklamú nikdy, dokonca ani vtedy, keď ich pozeráte rok čo rok.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Láska nebeská (2003)

Samozrejmosťou je, ak sa vo sviatočných filmoch rozhadzuje láskou, zaľúbenými piesňami či happyendom. Škoda však, že väčšinou sa to nesie v znamení prvoplánového záveru, ktorý sa odohráva, ako inak, na Vianoce či Nový rok. Pozor, občas sa však nájde výnimka, ktorou je v tomto prípade film odohrávajúci sa poväčšine v Anglicku. Obsadenie plné hviezd, pozitívna atmosféra a typický britský humor, to je jasný príklad toho, že aj klišéovité témy sa dajú spracovať senzačne.


Miláčik žien opúšťa Bridget Jonesovú: Za všetko môže scenár!


Predvianočná nočná mora (1993)

Právo na krásne sviatky majú vraj všetci. Platí to však aj v prípade kostlivcov, ktorí sa celoročne venujú výhradne príprave Halloweenu? Už kultový animák od bezkonkurenčného režiséra Tima Burtona sa v spojení s chytľavou hudbou Dannyho Elfmana stáva jedným z naj filmov, ktoré si na Vianoce musíte pozrieť. Veď kde inde by ste mohli vidieť, ako pes aportuje vašu kosť či únos Santa Clausa alebo ako kostlivec rozdáva deťom pochybné darčeky? Je to jednoducho chuťovka, ktorú si aj napriek sviatočnému prejedaniu nesmiete nechať ujsť.


Animované trháky tohto roka: Cestovanie v čase aj supertajná misia


Sám doma (1990), Sám doma: Stratený v New Yorku (1992)

Aké by to boli sviatky bez početnej rodiny McCallisterovcov a akčného nebojácneho malého syna? Kevin kvôli záchrane Vianoc dokáže urobiť aj nemožné, dokonca sa postaví dvom zlodejom, ktorí si hovoria Mokrí banditi a prechytračí ich tak, ako nikto predtým. Film bol obľúbený od svojho úplného začiatku, veď v kinách ho dávali celé mesiace. Škoda, že sa nepoučili z toho, že v najlepšom treba skončiť, pretože ďalšie časti sa na jednotku a dvojku nechytajú ani zďaleka.

Základ rodiny (2005)

Vraví sa, že rodinu si nevyberáme, čo naplno dokazuje komédia z americkej produkcie s vysokým obsahom hviezdnych mien na čele so Sarah Jessicou Parker. O kvalite filmu by sa dalo polemizovať, pretože nepatrí k tým typickým. Nie je presiaknutý humorom či drámou, ani vo vás nezanechá hlboké emócie. Obsahuje z každého rožku trošku a keď to zmiešate, vznikne taká podivná rodinka, ktorú so koniec koncov obľúbite.


Fanúšikovia Sexu v meste sa radujú: Film plný luxusu ešte nekončí


Malé ženy (1994)

Milovníci filmov z prostredia malých amerických mestečiek z minulého storočia určite ocenia film natočený podľa rovnomennej knihy od Louisy May Alcottovej. Malé ženy z rodiny Marchovej zažívajú svoje každodenné starosti aj radosti a aj kvôli nedostatku financií majú veľmi dobrý vzťah, ktorý len tak niekto neroztrhá. V snímke môžete vidieť aj v tom čase začínajúce herečky ako Winona Ryder, Claire Danes či Kirsten Dunst ale aj temného rytiera Christiana Balea.

Santa Claus (1994)

Film Santa Claus, ktorý vznikol pred dvadsiatimi rokmi, má aj teraz čo povedať. Manažér hračkárskej filmy sa nevie vyrovnať s rozchodom a takisto nevie vychádzať so svojim malým synom. Jedny Vianoce však musia stráviť spolu a nešťastnou náhodou zhodí zo strechy Santa Clausa. Nuž a ten potrebuje náhradníka. Čo sa môže zdať okoliu ako psychologický problém, je v skutočnosti jeho nové zamestnanie. Ale ako o tom presvedčiť bývalú manželku, okolie a najmä seba?

Jack Frost (1998)

Otec, ktorý sa príliš nevenoval svojmu synovi, sa po smrti dostane do tela snehuliaka, ktorého vytvoril práve jeho malý syn. V takomto snehovom oblečení sa usiluje dostať bližšie nielen k synovi, ale aj k jeho záujmom a, samozrejme, k manželke. Jack Frost je vhodným na strávenie pekných chvíľ nielen pre deti, ale aj pre dospelých.


Čarovné Vianoce na RTVS: Klasické rozprávky, ale aj horúca premiéra


Grinch (2000)

Zničiť Vianoce? Kto by to už len chcel? Tak možno pár sviatočných ignorantov a ešte jedna postava – nesympatický zelený škriatok Grinch. V podaní fenomenálneho Jimma Carreyho nemá v grimasách a posmeškoch konkurenciu. Nevyvolá však u každého pozitívne ohlasy, no ako jedna z hlavných filmových vianočných postáv jednoznačne obstojí.


Fenomenálny bavič Jim Carrey: Takmer sa stal aj pirátom z Karibiku


Vianočná koleda (2009)

Jeden z najznámejších vianočných príbehov si už prežil dosť veľkú kopu stvárnení a o žiadnom sa nedá povedať, že by bolo zlé. Avšak to posledné, z roku 2009, je nielen výborne premyslené, ale aj nádherne animované. Svoje si prežije lakomý Ebenezer Scrooge, ale aj samotný divák obklopený strašidelným prostredím pochmúrneho Londýna.

Aj Santa má brata (2007)

Aj keď sa môže téma Santa Clausa zdať už otrepaná a doslova nevhodná na vytvorenie niečoho nového a zaujímavého, táto komédia vás presvedčí o opaku. Dlho zaznávaný brat (Vince Vaughn) dokonalého a priberajúceho Santa Clausa (Paul Giamatti), ktorý okrem toho, že neznáša Vianoce, je aj veľmi nezodpovedný, sa zhodou náhodu stáva na jedny Vianoce šéfom severného pólu. V takej šľahnutej komédií nemôže chýbať ani záporák, v roli ktorého sa dokonale vyhral Kevin Spacey.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkáč, internet

Tagy: Tim Burton Sarah Jessica Parker Sám doma Grinch Santa Claus Malé ženy Láska nebeská Jack Frost Fred Claus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov