Hobitmánia vrcholí: Takéto prekvapenie moderátor absolútne nečakal

Smaug u Stephena Colberta
13.12.2014ZaujímavostiMánia okolo poslednej časti Hobita s názvom Bitka piatich armád pomaly vrcholí. Uzavretie trilógie Petra Jacksona na motívy knihy legendárneho autora fantasy J.R.R. Tolkiena je v kinách iba pár dní, no internetom sa už veselo valí lavína reakcií a zábavných videí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Medzi ne prispel aj americký komik a moderátor Stephen Colbert. Ten vo svojej šou The Colbert Report vyspovedal naozaj exkluzívneho a ohromujúceho hosťa. Bol ním gigantický drak Smaug v podaní charizmatického Benedicta Cumberbatcha, ktorý družinu trinástich trpaslíkov a Bilba Bublíka potrápil predovšetkým v prostrednej časti Smaugova pustatina. Známy milovník Tolkiena Colbert sa gigantického tvora spočiatku nezľakol, no postupom času sa mu podarilo vyprovokovať ho.


Mohlo by vás zaujať: Veľkolepý Pán prsteňov: Tolkien súhlasil len kvôli finančným suchotám


Trojica prequelov Jacksonovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) sleduje dobrodružstvá hobita Bilba (Martin Freeman) na výprave s cieľom znovu získať Erebor - stratené kráľovstvo trpaslíkov v Osamelej hore. Putuje spolu s 13 trpaslíkmi a čarodejníkom Gandalfom. Svoje úlohy z Pána prsteňov si v novej trilógii zopakovali Ian Holm ako starší Bilbo, Ian McKellen ako Gandalf, Cate Blanchett ako elfka Galadriel, Orlando Bloom ako elf Legolas, Elijah Wood ako Frodo, Andy Serkis ako Glum, Christopher Lee ako Saruman či Hugo Weaving ako elf Elrond.

Zdroj: telkac.sk  TASR 

Foto: youtube.com

Tagy: Hobit Smaug Stephen Colbert

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov