VIDEO Tie najkrajšie zábery zo všetkých: Pozrite si prehľad oscarových kameramanov

Záber z filmu Birdman
28.03.2021ZaujímavostiMilovníkom kinematografie je pravdepodobne každý z nás, bez ohľadu na to, či sa nám páčia komédie, historické drámy či zamilované príbehy. Žiadny film by však nevznikol bez zručného kameramana, ktorý projektu vdýchne formu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Byť kameramanom je mimoriadne náročné. Musí byť totiž vždy dva kroky pre režisérom a zároveň sa snažiť naplniť jeho požiadavky o výsledku. Okrem toho proti nemu stoja strihači, ktorí si film prispôsobia podľa seba, aj keď kameraman mal možno o výsledku úplne iné predstavy.

Temná stránka Hollywoodu: Pitt, Clooney či Ford nenávidia svoje filmy! Jessica Alba chcela ukončiť kariéru

Rovnako však ako aj medzi hercami či režisérmi, tak aj pri kameramanoch existujú tí priemerní a tí najlepší. A ako lepšie ich rozlíšiť, ak nie podľa zlatých sošiek. Video z YouTube kanálu CineVore sa zameralo na tých, ktorí získali Oscara v priebehu posledných dvadsiatich rokov.

Na vás tak čaká prehliadka toho najkrajšieho, čo sme mohli za dve desaťročia vidieť v kinosálach. Zoznamu dominuje Emmanuel Lubezki či Roger Deakins, ktorý získal prvého Oscara až v roku 2018, čím sa mu podarilo preťať šnúru trinástich nepremenených nominácií.

Zdroj: telkáč 

Foto: Fox Searchlight Pictures, Video: YouTube/CineVore

Tagy: Oscary kameramani

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov