Smútok v Paneláku: Obľúbený Dunčo sa viac netrápi

Juraj Slezáček, Panelák, Dunčo
28.12.2014ZaujímavostiSlovenský herec Juraj Slezáček smúti za svojím psom, ktorý je známy najmä ako Dunčo zo seriálu Panelák (2008). Jemnosrstý pšeničný teriér, ktorý sa v skutočnosti volal Klork, mal v poslednej dobe zdravotné problémy, a tak sa herec spolu s manželkou Jelou rozhodli ukončiť jeho trápenie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Klork postupne úplne ohluchol, oslepol a stratil čuch. Prestával sa orientovať v byte a už nás ani nespoznával. Už som s ním nikde nemohol chodiť, ani len do kaviarne, kde so mnou vždy sedával aj dve hodiny, lebo nevydržal. V noci začal štekať, zavýjať a každú chvíľu plakal. Ja som chorý, manželka má problémy s nohami a aj o pol druhej sa pýtal von. Keď sme sa vrátili, o pol hodiny chcel ísť zase. Veľmi o tom nerozprávame. No manželka odviezla psíka uspať. Odovzdala ho, zaplatila a išla preč," objasnil Slezáček, ktorý v súčasnosti bojuje s rakovinou. Manželia si psíka zobrali z útulku v apríli 2006. Herec spoznal Klorka v Slovenskom národnom divadle počas konkurzu do predstavenia O myšiach a ľuďoch.


Nová krv v Paneláku: Takto vníma mladá herečka seriálovú rebelku


Juraj Slezáček sa okrem množstva divadelných predstavení objavil aj v televíznych filmoch ako napríklad Kocúrkovo (1971), Štyria grobiani (1976), Zbojníci (1978), Večera (1978), Veselé panie z Windsoru (1980), Na skle maľované (1980), Škola žien (1981), Tiene v raji (1986), Riaditeľ (1986), Stratený list (1992) či Kráľovská hra (1999). 

Zdroj: SITA 

Foto: JOJ

Tagy: Panelák Juraj Slezáček

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov