Miliónový zárobok na legálnych stiahnutiach: Šialene interview hviezdou webu

Šialené interview
30.12.2014ZaujímavostiKomédia Šialené interview (2014) zaznamenala za tri dni od svojho zverejnenia na internete viac ako dva milióny legálnych stiahnutí, čo predstavuje zisk 15 miliónov dolárov (v prepočte približne 12,3 milióna eur). Snímka, ktorú si od 24. decembra môžu za poplatok pozrieť alebo tiež zakúpiť americkí a kanadskí diváci prostredníctvom služby YouTube a niekoľkých ďalších portálov, sa tak stala vôbec legálne najsťahovanejším filmom spoločnosti Sony Pictures.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Predstavitelia Sony Pictures pôvodne distribúciu snímky o fiktívnom zavraždení severokórejského lídra Kima Čong-una zrušili po hrozbách hackerov z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, ktorí napadli elektronický systém spoločnosti už v novembri. Z neho ukradli a následne zverejnili viaceré filmy, internú e-mailovú komunikáciu a údaje zamestnancov. Tento mesiac potom varovali ľudí, aby nechodili na Šialené interview, pričom sa vyhrážali útokmi na kiná.


Kontroverznej snímke sa darí: Zosmiešnila diktátora, teraz zarába


Viacerí prevádzkovatelia kín sa po týchto hrozbách rozhodli vyradiť film z programu. Predstavitelia Sony sa nakoniec rozhodli zverejniť snímku 24. decembra na internete a o deň neskôr sa dostala aj do 331 amerických kín, pričom po troch dňoch prekonala v tržbách hranicu milión dolárov (818-tisíc eur).

 

Zdroj: SITA 

Foto: Youtube

Tagy: Šialené interview

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov