Je to tu! HBO začína natáčať prvý slovenský seriál: Máme sa na čo tešiť... FOTO Prvé zábery

19.10.2021ZaujímavostiDočkali sme sa! HBO v týchto dňoch začína nakrúcať prvý slovenský seriál z originálnej produkcie Max Original (s pracovným názvom) Víťaz. Ide o šesťdielnu dramedy, ktorú natáča režisér Jan Hřebejk. Ten s HBO nepracuje prvýkrát, podieľal sa na oboch sériách divácky úspešného seriálu Až po uši. Informoval o tom Bohuš Mäsiarčik zo spoločnosti Top of Mind.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Víťaz od scenáristov Zuzany Dzurindovej (dcéry bývalého slovenských premiéra Mikuláša Dzurindu) a Petra Nagya hovorí o slovenskom premiérovi, ktorý opúšťa svoju úspešnú kariéru politika a vracia do bežného života. Následne zisťuje, že doma nemá takú moc, na akú bol vo svojej funkcii zvyknutý. V hlavnej úlohe sa predstaví známy slovenský herec Ady Hajdu, potom Ivana Chýlková, Milan Ondrík alebo Petra Dubayová. 

Seriál je prvým hraným projektom, ktorý vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň ide o prvý rýdzo slovenských seriál, na ktorom sa podieľa spoločnosť HBO. Spoločnosť Etamp Film Production pre HBO Max seriál vyrába. 

„Výnimočnosť seriálu spočíva v unikátnom scenári Zuzany Dzurindovej a Petra Nagya. Komédia stojí na presnosti situácií a dialógov, na konkrétnych detailoch. Vidím už teraz, že scény sa svojou vierohodnosťou a stavbou stávajú spoľahlivým odrazovým mostíkom pre hercov," povedal režisér Jan Hřebejk  s tým, že je to vynikajúca rodinná komédia, ale napísaná s veľkým pochopením pre všetky postavy. "Verím, že sa budete smiať Viktorovej pochabosti, narcizmu alebo nehoráznosti, ale že si zamilujete aj ostatné postavy. K tomu nám dopomáhaj HBO aj Etamp Film. Amen," dodal.

Scenáristkou seriálu je Dzurindova dcéra, ktorá má skúsenosti z prvej ruky

„Náš seriál predstavuje vtipný ponor do vzťahov v jednej československej rodine. Tá má svoje jedinečné špecifiká. Zuza Dzurindová, dcéra bývalého slovenská premiéra a scenáristka seriálu má sama skúsenosť z prvej ruky, čo to znamená žiť v rodine s pracovne veľmi exponovaným otcom," uviedla producentka HBO Max Tereza Polachová s tým, že sa to nebojí ani napísať.

"A tak máme šancu sledovať stret medzi svetom politiky, ktorý je v strednej Európe stále prevažne mužskou doménou so svetom rodiny, ktorý je tu často ešte považovaný prevažne za domáce ihrisko. A to nehľadiac na fakt, že ženy pracujú rovnako tvrdo ako muži a denne sú vystavované dvojitej záťaži. Typický muž to tu považuje za samozrejmosť. A náš hlavný hrdina Viktor nie je iný," doplnila k novému projektu.

Čo o seriáli prezradili jeho producenti?

„Seriál Víťaz si robí žarty z patriarchátu a politiky. Je jedinečný tým, že zobrazuje slovenské i české postavy, miesta a kultúru a dáva divákom možnosť pozrieť sa do života rodiny, ktorej členovia sa snažia si k sebe opäť nájsť cestu," uviedol Johnathan Young, producent HBO Max. 

„Po roku a pol chaotických reštrikcií a obmedzení v boji s covidom začíname nakrúcať nový seriál pre HBO Max. V minulosti sme realizovali seriály Horiaci ker, obe série Až po uši, Pustinu a Bez vedomia. Kvalita všetkých týchto seriálov a ich divácky ohlas sú pre nás pre všetkých do budúcna veľmi zaväzujúce. Víťaz má slovenskú stopu nielen v osobách scenáristov a v prostredí, v ktorom sa odohráva, ale aj v osobe hudobného skladateľa," uvádza Jan Bílek, producent zo spoločnosti Etamp Film Production.

"Herecké obsadenie, ktoré je až na jednu výnimku výhradne zo Slovenska, sľubuje to najlepšie, čo môžeme v súčasnosti mať, vrátane mladej generácie. Verím, že práve správny mix českých a slovenských pováh a skvelých talentov všetkých tvorcov nám pomôže zrealizovať dobre tento krásny scenár,” dodáva Bílek.

Zdroj: telkáč 

Foto: HBO/Zuzana Panská

Tagy: HBO Max Víťaz

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov