Oscarový režisér smúti: Smrteľná nehoda počas príprav nového filmu

V pripravovanom projekte The Irishman sa stretnú Robert De Niro, Martin Scorsese a Al Pacino
30.01.2015ZaujímavostiPri prípravách na nakrúcanie snímky Silence amerického filmára Martina Scorseseho zomrel muž a ďalší dvaja utrpeli zranenie. Nehoda sa stala na Taiwane, kde sa nakrúcanie filmovej adaptácie rovnomennej knihy Šúsakua Endóa (v českom preklade vyšla pod názvom Mlčení, pozn. SITA) má začať v piatok.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako uviedol hovorca výrobného štábu, jedna z budov tvoriacich súčasť plánovanej exteriérovej scény sa tvorcom nezdala stabilná, a preto najali firmu, ktorá ju mala spevniť. Keď trojica robotníkov začala stavbu opravovať, zrútil sa na nich strop. "Režisér Scorsese je šokovaný a smutný. Ľutuje, že sa táto nehoda stala," uviedol po incidente miestny hovorca filmu Dave Lee. Nehoda by podľa neho nemala zdržať začiatok nakrúcania snímky, v ktorej sa predstavia Liam Neeson, Andrew Garfield či Adam Driver.


Mafiánsky príbeh plný legiend: Hrdinami Al Pacino či Robert De Niro


Sedemdesiatdvaročný Martin Scorsese je režisér, scenárista, producent, herec a filmový historik. Na konte má niekoľko hudobných snímok, ako napríklad George Harrison: Living in the Material World (2011), The Last Waltz (1978) alebo Rolling Stones (2008). Podieľal sa tiež na vzniku dokumentu Woodstock (1970) o rovnomennom kultovom americkom festivale z roku 1969. Scorsese je držiteľom Oscara za film Na druhej strane (2006). Nakrútil tiež snímky Taxikár (1976), Zúriaci býk (1980), Posledné pokušenie Krista (1988), Mafiáni (1990), Gangy New Yorku (2002), Letec (2004), Prekliaty ostrov (2010), Hugo a jeho veľký objav (2011) či Vlk z Wall Street (2013). V súčasnosti pripravuje aj film Sinatra o americkom spevákovi Frankovi Sinatrovi. 


Krvavá daň za nakrúcanie: Desať najtragickejších nehôd v dejinách filmu


Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Martin Scorsese Silence

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov