Láska všade navôkol: Top scény pre fanúšikov romantiky

Hriešny tanec
04.02.2015ZaujímavostiTieto scény vás môžu dohnať k slzám či úsmevu, ktorý sa akosi svojvoľne natíska na tvár a či chcete, či nie, ľahko vás dostanú preč z reality. Romantika z nich priam sála a vy by ste ich chceli prežiť na vlastnej koži.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Láska nebeská

Samozrejme, nad morálnou hodnotou tejto scény je možné pochybovať – ona je novomanželka a on manželov najlepší kamarát – ale Markovo vyznanie lásky pomocou plagátov pred dverami počas zasneženej noci je jednoznačne krásnou scénou. A to aj napriek tomu, že všetci vieme, že nikdy neskončia spolu.


Oscara si prevziať už nestihli: Týchto ocenili až po smrti


10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

Na filmovej americkej vysokej škole funguje jediné vyznanie lásky – naplno a pred čo najviac ľuďmi. Tak ako to spravil Patrick Verona v podaní úžasného Heatha Ledgera, keď zaspieval počas hodiny telesnej výchovy dosť svojskej hlavnej hrdinke.

Titanic

Ako by to bolo, keby sme nespomenuli nenávidený a zároveň milovaný Titanic plný klišéovitých scén. Tie síce sú už otrepané, no pre fanúšikov zaláskovaných filmov je scéna na zábradlí práve tou, ktorú by si priali niekedy zažiť.


Najsťahovanejšie filmy roku 2014: Toto pirátov zaujímalo najviac


Dennik Bridget Jonesovej

Bridget Jonesová a jej príbeh nie je len o dobrom humore, ale aj o poriadnych fešákoch, ktorí dokážu pripraviť romantiku, ako sa patrí. Aj keď občas neplánovane. Na prvý pohľad beznádejný moment sa v okamihu mení na dokonalú i keď trochu podivnú chvíľu vtedy, keď sa Darcy vracia s novým denníkom a stretne Bridget bez nohavíc len v teniskách, ako uháňa za ním.


Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme


Hriešny tanec

Aj v romantických filmoch platí, že niet nad klasiku, čo potvrdí aj fakt, že scény z Hriešneho tanca poznáme snáď všetci a môžeme ich citovať zarovno s hercami. Celý film je priam presýtený romantikou, no pri scéne, kedy Baby nebude sedieť v kúte zaplesá nejedno romantické srdce.

Päť rokov od smrti Patricka Swayzeho: Miloval tanec a jednu ženu

Povedz niečo

John Cusack pred autom s rádiom nad hlavou patrí už medzi kultové scény. A jednoznačne sa radí k tej naj romantike a určite by takéto vyznanie lásky zabralo aj teraz.


Aj oni museli šetriť: Hviezdy bývajúce na spoločnej adrese


Pretty woman

Sympatická dvojica v hlavnej úlohe už vopred určuje príjemný romantický zážitok. No to pravé orechové prichádza pri scéne na požiarnom schodisku, kedy sa šarmantný Richard Gere zahrá na princa na bielom koni a dáždnikom miesto meča bojuje o svoju lásku.


Hollywood im prúdi v žilách: Herci, ktorí sú v skutočnosti rodina


Zamilovaný Shakespeare

Aj Shakespeare mohol byť kedysi zamilovaný a robil tak vďaka tomu rôzne hlúposti a zároveň z toho čerpal námety pre svoje diela. A práve tá najkrajšia scéna, v ktorej by sa dala láska krájať, sa udiala na javisku, kde prežil svoj život. Záver filmu a zároveň záverečná scéna v predstavení, kedy sa na doskách stretne so svojou osudovou ženou, ktorá mu ale aj tak nikdy nebude patriť.

Nezabudnuteľná cesta

Láska vraj prekoná všetky hranice. Dokonca zmení mladého frajeríka na citlivého muža, ktorý kvôli svojej láske spraví všetko a pomôže jej byť aj na dvoch miestach naraz.

Shrek

A bez romantiky sa nezaobišli ani animované rozprávky a aj keď v nich bežne víťazí dobro nad zlom, v niektorých sa nájdu aj scény, ktoré chytia za srdce kohokoľvek. Veď aké je sympatické, keď sa Fiona rozhodne zostať zlobryňou len preto, aby mohla byť so Shrekom? Jednoducho láska až za bažinu.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet, FB

Tagy: Titanic Shrek Hriešny tanec Láska nebeská Denník Bridget Jonesovej

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov