Zabudnuté koncepty Spielberga: Hororový E.T. vás poriadne vydesí!

E.T. Mimozemšťan
01.03.2015ZaujímavostiSedemdesiate roky priniesli režisérovi Stevenovi Spielbergovi veľkú slávu. Po obrovskom úspechu snímok Čeľuste (1975) a Blízke stretnutie tretieho druhu (1977) bol filmový svet naozaj zvedavý, čo americký velikán pripraví v ďalších rokoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Spoločnosť Columbia Pictures po druhom menovanom sci-fi trháku chcela aj pokračovanie, s čím však nesúhlasil Spielberg. Preto prišiel s nápadom na snímku s názvom "Watch the Skies". Zakladať sa mala na príbehu, ktorý počul od ufológa J. Allen Hyneka o rodiny z Kentucky tvrdiacej, že ich terorizovali mimozemšťania vyzerajúci ako gremlini. Film však Spielberg nemienil režírovať, ale iba produkovať, keďže bol pod kontraktom so spoločnosťou Universal.

Projekt bol neskôr premenovaný na "Night Skies" a Spielberg kontaktoval majstra na make-up a špeciálne efekty Ricka Bakera, aby nadizajnoval a vytvoril diabolských mimozemšťanov - viď obrázky, ktoré sú v článku, alebo si ich môžete pozrieť aj na tomto odkaze. Za 70 tisíc dolárov vybudoval funkčný prototyp hlavného záporáka z ich radov, pričom celkovo minul na tento projekt až 700 tisíc.


Mohlo by vás zaujať: TOP filmoví mimozemšťania: Týchto by ste stretnúť (ne)chceli!


Nečakal však, že Spielberg počas nakrúcania prvého dielu Indiana Jones zmení svoj názor a pošle ho celý k vode. Nebolo to ale úplne zbytočné, pretože nedokončený film Spielberga inšpiroval k tomu, aby neskôr svet mohol zaujať megaúspešným E.T. mimozemšťanom (1982) a hororom Poltergeist, v ktorom jednu kalifornskú rodinu terorizovali paranormálne javy (Spielberg sa postaral o scenár).

Steven Spielberg má dva Oscary za réžiu filmov Schindlerov zoznam (1993) a Zachráňte vojaka Ryana (1998). Tretiu cenu americkej Akadémie filmových umení a vied získal ako producent Schindlerovho zoznamu v kategórii Najlepší film. Okrem toho mu Akademici v roku 1987 udelili Irving G. Thalberg Memorial Award, považovanú za najvyššie uznanie, aké môže získať filmový producent.

Medzi jeho ďalšie známe snímky patria aj Sugarlandský expres (1974), E.T. - Mimozemšťan (1982), Purpurová farba (1985), Ríša slnka (1987), Jurský park (1993), Stratený svet: Jurský park (1997), Amistad (1997), A.I. Umelá inteligencia (2001), Minority Report (2002), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Terminál (2004), Vojna svetov (2005), Mníchov (2005), Vojnový kôň (2011), Tintinove dobrodružstvá (2011) či Lincoln (2012).

Zdroj: telkac.sk  SITA 

Foto: telkac.sk, imgur.com

Tagy: Steven Spielberg E.T.

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov