Zažite skvelý filmový týždeň: Takto chutí Odplata aj slovenské Lóve

Liam Neeson ako Bryan Mills v Taken 3
28.09.2015TV tipSychravé večery vás už strašiť nebudú. Takéto množstvo výborných filmov vás donúti zabudnúť aj na jesennú depresiu či usoplené počasie. Tento týždeň veru je z čoho vyberať!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pondelok 20.15 Film+:  Zbohom, kráľovná

Francúzska panovníčka Maria Antoinneta sa stala vďaka svojmu nezvyčajnému životu námetom mnohých kníh aj filmov. V tomto prípade sa však na jej život môžete pozrieť z pohľadu, ktorý každodenne videla jej slúžka, ktorá sa na ňu pozerá výlučne cez ružové okuliare. Ukáže vám posledné tri dni pred blížiacou sa revolúciou, o ktorej dovtedy netušila.


Filmové klasiky, ktoré zasiahli naše životy: Ak ste ich nevideli, robíte chybu


20.20 Jednotka: Biela Masajka

Pri odchode z dovolenky v Keni sa Carola stretne afrického bojovníka Lemaliana. Kvôli nemu sa rozhodne nevrátiť sa naspäť domov, ale zažíva svoje vlastné dobrodružstvo, keď ju k sebe prijme aj jeho kmeň Samburu. Až vtedy nastáva naozajstný stret rozličných kultúr a sen o láske sa mení na boj o život.

20.20 Nova: Kameňák 2

Starú dobrú českú komédiu snáď netreba ani predstavovať. Stačí len povedať, že sa dá pozrieť kedykoľvek a vždy prinesie kopu vtipných situácií a množstvo pamätných hlášok. Tak hor´ sa do smiechu.


Páry, z ktorých jeden je slávnejší, než jeho polovička: V láske však hviezdia obaja


22.25 Dajto: Lóve

Lovestory prebiehajúca v bratislavskej realite. Maťo sa spolu s kamarátom z detstva živí poctivou zlodejinou, no jeho postoj sa mení, keď spoznáva Veroniku – dievča žijúce slušným životom. Mladá láska naráža na množstvo problémov, no najväčší prichádza, keď chce Maťo ukončiť svoju zlodejskú kariéru. Posledná akcia sa totiž nekončí podľa ich predstáv.

Utorok 18.00 HBO: Zimný príbeh

Množstvo zázrakov, svojhlavý osud a odveký boj dobra so zlom. To prináša Zimný príbeh odohrávajúci sa celé storočie. Russell Crowe a Colin Farrel potešia nejedno ženské srdce a v tomto filme zvlášť. Navyše nebude chýbať ani skvelá hudba, ktorú si budete neskôr púšťať stále dokola.

20.35 Plus: Con Air

Nicolas Cage sa ako Cameron Poevracia po prepustení z väzenia konečne domov, no už na začiatku viete, že tá cesta nebude jednoduchá. Ocitne sa v lietadle s tými najväčšími kriminálnikmi, ktorým sa vďaka premyslenému plánu podarí ovládnuť lietadlo. Cameron však má v pláne stihnúť narodeninovú oslavu svojej dcérky, tak snáď mu nebudú kaziť plány. Ak máte radi drámu, akciu a trošku aj sentimentality v jednom, je to jednoznačná voľba na večerný film.

Streda 20.10 HBO 2: Mŕtva nevesta Tima Burtona

Ak ste mal tú česť s filmami Tima Burtona, tak stopercentne viete, že každá jeho snímka má čosi do seba, animáky nevynímajúc. Animované postavičky, ktorých by sa deti mohli báť a dospelým sa môžu zdať podivné, si okamžite zamilujete. No a príbeh, ten má tiež čosi do seba.

22.20 Nova Cinema: Sila prítomného okamihu

Romantický príbeh na pozadí stredoškolského dramatického života. Dvaja úplne odlišní teenageri si neuveriteľným spôsobom nájdu k sebe cestu a bojujú nielen s nepriazňou osudu, ale aj so sebou samými.


Z obľúbeného trileru 96 hodín bude seriál: Táto správa vás však nepoteší


Štvrtok 22.00 Film+: 96 hodín: Odplata

To, že zachránil svoju dcéru a pritom pozabíjal dostatočné množstvo zločincov, si priam pýta odplatu, ktorá príde naozaj nečakane. Liam Neeson ako Mills trávi dovolenku v Istanbule a teší sa prekvapivej návšteve dcéry s bývalou manželkou. Tú však unesú a Mills má opäť len 96 hodín na to, aby sa mu podarilo ju zachrániť. Tento raz bude akcie schopná aj jeho dcéra. Nuž, je sa na čo tešiť.

22.55 Doma: Pošli to ďalej

Trevor sa kvôli úlohe, ktorú dostali od nového učiteľa, pokúsi vytvoriť projekt na to, ako spraviť svet lepším. Dôležitým heslom je: Pošli to ďalej. Stačí, keď pomôžete trom ľuďom a tí zase ďalším trom. Môže sa to ale v tomto svet ujať?

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: 20th century

Tagy: Nicolas Cage tv tip Liam Neeson Russell Crowe Colin Farrel

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov