TV TIPY na víkend: Zabavia vás staré klasiky i filmy o budúcnosti

Krstný otec
02.10.2015TV tipPrichádzajúce chladné večery nás čoraz častejšie priťahujú k televíznym prijímačom, ale jediné, čo nás pri nich udrží, je kvalitná filmová ponuka. O takú sa aj tento víkend postará niekoľko televíznych kanálov, ktoré sľubujú dobrodružstvo, napätie, humor i kúsok romantiky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok, DAJTO 20:15 – Krstný otec II.

Pokračovanie megaúspešnej klasiky v hlavnej úlohe s Al Pacinom a Robertom De Nirom. Obrovský úspech prvého filmu z mafiánskeho prostredia bol hnacím motorom myšlienky o nakrútení pokračovania. Duhý diel Krstného otca rozvíja dve dejové línie – ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov.

Piatok, NOVA 20:20 – Da Vinciho kód

Keď uznávaný newyorský profesor a symbológ Robert Langdon prichádza na miesto vraždy správcu Louvru a stretáva sa s mladou francúzskou pracovníčkou dešifrovacieho oddelenia Sophie Neveuovú, zdá sa, že ide o obyčajnú náhodu. Postupne však spoločne odkrývajú symboly a zisťujú, že nielen vražda samotného správcu, ale i ich stretnutie nebude celkom náhodné.

Sobota, PLUS 20:35 – Hitchcock 

Anthony Hopkins si vo filme Hitchcock zahral jedného z najvplyvnejších filmárov minulého storočia. Dej sa odohráva v období, kedy režisér natáča svoj nový film, ktorý určí jeho ďalšiu budúcnosť vo filmovom priemysle. Film sa nakoniec stane legendou, ale čo zdrodeniu fenoménu s názvom Psycho skutočne predchádzalo? Film obsahuje biografické prvky.

Sobota, HBO 2 20:05 – Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol 

Mimoriadne úspešná knižná verzia švédskeho autora sa stala predlohou k sfilmovaniu úsmevného príbehu storočného Allana Karlssona. Hoci sa dožíva úctyhodných 100 rokov, ani zďaleka ešte nepomýšľa na smrť, práve naopak. Rozhodne sa pre útek z domova dôchodcov a na svojej ceste zažíva neuveriteľné a občas i šialené situácie.

Nedeľa, NOVA CINEMA 20:00 – Dannyho jedenástka 

Danny sa živí krádežami, no od ostatných prvoplánových zlodejov oplýva nielen eleganciou, nadpriemernou inteligenciou a mimoriadnymi schopnosťami. Navyše sa od nich líši i neprestajnou túžbou po vzrušení , pre ktoré si tentoraz vyberá ako svoj ďalšie objekty rovno tri kasína. Tie zhodou okolností patria Terrymu Benedictovi, ktorý žije s Dannyho bývalou ženou Tess. Alebo žeby predsa len nešlo o takú zhodu náhod, ako sa na prvý pohľad zdá...?

Nedeľa, COOL 20:00 – Deň, keď sa zastavila Zem 

Film Deň, keď sa zastavila Zem zobrazuje príbeh mimozemšťana Klaatua, ktorý má na našej planéte jediné poslanie – zastaviť organizovanú sebadeštrukciu. Jeho úlohou je docieliť svoj zámer nech to stojí čokoľvek. Otázkou však je, či ľudstvo o Klaatuovu pomoc stojí.

Zdroj: telkáč  lu 

Tagy: Krstný otec Dannyho jedenástka Da Vinciho kód Hitchcock Storočný starček ktorý vyliezol z okna a zmizol Deň keď sa zastavila Zem

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov