TV TIPY: Dobrodružstvá s Michaelom Douglasom, Trója či Jurský park

Zakončite týždeň poriadnym dobrodružstvom!
10.08.2014TV tipNedeľa je určená najmä milovníkom napätia, akcie a dobrodružstva. Všetkých divákov poteší Trója s Bradom Pittom, oceneniami ovenčený Jurský park a nemenej vychvaľovaní Piráti z Karibiku. Na svoje si prídu aj fanúšikovia skvelého Michaela Douglasa, ktorý sa nám predstaví hneď v dvoch filmoch – Strážca a Honba za Klenotom Nílu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

23:05 Markíza: Trója

Práve vďaka tomuto veľkofilmu sa historická trójska vojna dostala aj do povedomia ľudí, ktorí sa v dejepise príliš nevyznajú. Nečudo, okrem epického spracovania nás dnes večer čakajú aj skvelé výkony hercov zvučných mien: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Sean Bean a ďalší. Známy príbeh rozpráva o konflikte údajne nedobytného mesta Trója a Grékov, za ktorým stojí najkrajšia žena na svete, Helena.

Okrem úžasného deja vás určite bude zaujímať aj pozadie natáčania, ktoré bolo viac ako pútavé.
Vedeli ste napríklad, že pri epickom dueli Achilla (Brad Pitt) a Hectora (Eric Bana) herci odmietli dvojníkov? Namiesto toho sa dohodli, že za každý náhodný úder, ktorý od toho druhého utŕžia, si zaplatia. Taxa bola nasledovná: 50 dolárov za ľahkú ranu a 100 za ťažkú. Výsledok džentlmenskej dohody hovorí za všetko. Pitt musel Banovi zaplatiť 750 dolárov, zatiaľ čo Bana nebol mýtickému polobohovi dlžný nič. Samotné natáčanie bolo navyše veľmi náročné. Kvôli vysokám mnoho členov štábu odpadlo. Pitta náročná úloha dokonca tak zničila, že prespal aj hurikán, ktorý sa počas jednej noci prehnal cez ubikácie štábu. Aj napriek miestami nepriaznivým podmienkam sa však výsledok podaril ukážkovo. Posúďte sami.

20:20 Nova: Jurský park

Čo zlé sa vôbec môže stať v parku plnom dávno vyhynutých dinosaurov? Elektrické ploty držia nebezpečné mäsožravce na uzde, všetko sa zmení, keď ostrov Isla Nublar zasiahla silná búrka a následký výpadok prúdu. Prvých návštevníkov čaká vskutku jedinečný zážitok. Špeciálne efekty použité vo filme vedia ohromiť aj po mnohých rokoch.

Aj Jurský pak či Piráti z Karibiku sú plní chýb. Pozrite sa na najväčšie filmové prešľapy >>

20:30 JOJ: Piráti Karibiku: Na konci sveta

Kapitán Jack Sparrow je späť a s ním aj geniálny výkon jeho predstavila, Johnnyho Deppa. Druhý diel zanechal mnoho otázok a práve pokrračovanie s podtitulom Na konci sveta ich všetky zodpovie. Neváhajte a opäť prežite nespútané dobrodružstvo s Orlandom Blooom alias Willom či Keirou Knightley, predstaviteľkou Elizabeth. Zamilovaná dvojica sa spolu s kapitánom Barbossom vydáva na koniec sveta, aby z pazúrov krutého vládcu morí, Davyho Jonesa, vytrhla kapitána Sparrowa a jeho milovanú Čierlu perlu. To je však len začiatok, na hrdinov totiž čakajú ďalšie výzvy.

16:45 Markíza: Strážca

Akčný triler v hlavnej úlohe s Michaelom Douglasom ocenia najmä milovníci osvedčených, aj keď trochu klišé zápletiek. Pete Garrison, agent americkej tajnej služby, zachráni život prezidentovi. Po tomto hrdinskom čine sa mu dosiahne veľkého uznanie, preto mu najmocnejší muž na svete zverí do rúk ochranu svojej manželky. Peteova práca je už tak nebezpečná, ale naozaj o život pôjde až vtedy, keď agenta obvinia z vraždy priateľa a kolegu.

21:40 Prima: Honba za Klenotom Nílu

Naozajstná klasika, ktorá sa dnes už tak nevidí. Z Michaela Douglasa je tentoraz boháč, ktorý si po udalostiach prvého dielu (Honba za drahokamom) splnil svoj a kúpil jachtu. Ba čo viac, v predchádzajúcej časti sa zamiloval do úspešnej spisovateľky Joan Wilderovej, ktorá jeho lásku opätuje. Spolu prežili nevídané dobrodružstvo a teraz si užívajú zaslúženú dovolenku v podobe cesty okolo sveta. Joan sa však v písaní prestáva dariť, a tak sa po hádke s Jackom (Michael Douglas) rozhodne nájsť stratenú inšpiráciu v krajine arabského šejka Omara, ktorý ju pozve k sebe domov. Jackov smútok a hnev čoskoro vystrieda strach o svoju lásku, keď zistí, že šejk ani zďaleka nie je taký skvelý, ba naopak, skrýva jedno prísne strážené tajomstvo.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkáč, internet

Tagy: Trója Brad Pitt Jurský park Michael Douglas Eric Bana

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj