Bohaté TV TIPY: Tešte sa na drámu, smiech i poriadnu akciu, na koniec historické veľkofilmy

11.12.2017TV tipTento týždeň sa môžu diváci tešiť na bohatú filmovú nádielku. Začiatok týždňa sa bude niesť v znamení psychologickej drámy, pokračovať budeme kúskom akcie a ukončíme ho dvoma historickými veľkofilmami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

PONDELOK 22:30 Dvojka - Kto sa bojí Virginie Woolfovej?

Adaptácia hry amerického dramatika Edwarda Albeeho je prenikavou i trpkou štúdiou partnerských vzťahov a ľudských charakterov. Vysokoškolský profesor histórie George začal piť, aby dokázal ľahšie znášať každodenné zlomyseľnosti svojej zatrpknutej manželky Marthy. V hlavných úlohách komornej drámy excelujú vo svojich životných úlohách Elizabeth Taylor, ocenená Oscarom, a Richard Burton.

UTOROK 20:15 Dajto - Neľútostný pomstiteľ

Z Dwayna Johnsona je slobodný človek a so zoznamom v ruke sa konečne vydáva za svojím cieľom. V pätách sú mu policajný veterán Billy Bob Thornton, ktorému zostáva len niekoľko dní do dôchodku a mladý egocentrický zabijak Oliver Jackson-Cohen, ktorý našiel konečne dôstojného protivníka. Záhady okolo smrti brata sa odhaľujú a zoznam smrti zrejme nebude kompletný.

21:50 Joj Cinema - V kráľových záhradách

Záhrady vo Versailles ukrývajú veľkolepú nádheru, ale tiež intrigy, sex, neresti, nenávisť... Kráľovský dvor bol v dobe Ľudovíta XIV. nabitý vášňami, lascívnosťou a nebezpečím. To sa často skrývalo pod zošnurovanými korzetmi, napudrovanými parochňami a bohatými krinolínami dvorných dám, ktoré svojimi vejármi vedeli zamaskovať nejednu špinavosť. 

STREDA 20:20 Nova - Dovolenka za trest

Po katastrofálnom rande na slepo sa single rodičia Lauren (Drew Barrymore) a Jim (Adam Sandler) zhodnú iba na jedinej veci: už nikdy nechcú jeden druhého vidieť. Každý z nich sa však spolu s deťmi rozhodne pre dokonalú rodinnú dovolenku. Ich nadšenie opadne vo chvíli, keď zistia, že apartmán v luxusom africkom safari rezorte budú po celý týždeň obývať spoločne.

20:35 Joj Plus - Dom na konci ulice

Matka sa s dcérou presťahuje do nového mesta. Zistí, že vo vedľajšom dome zabilo mladé dievča svojich rodičov. Dcéra sa ujme chlapca, ktorý masaker prežil a dozvedá sa príbeh, ktorý ešte zďaleka nemá svoj koniec. V jednej z hlavných úloh sa predstaví Jennifer Lawrence.

ŠTVRTOK 20:35 Joj Plus - Paddington

Neobyčajne pôvabné a vtipné rozprávanie o medvedíkovi, sirote z najtemnejšieho Peru, ktorý príde vlakom na stanicu Paddington v Londýne, kde sa ho ujme manželský pár. Kde sa medvedík objaví, tam se začnú diať neuveriteľné veci.


Mohlo by vás zaujímať: Teória veľkého tresku trhá rekordy: Viete, že existovala napodobenina či verzia bez Penny?


PIATOK 20:20 Nova - Marečku, podejte mi pero!

Nezabudnuteľná česká komédia, v ktorej majster v továrni na poľnohospodárske stroje Jiří Kroupa potrebuje doklad o vyššom vzdelaní. Nerád a nedobrovoľne musí preto navštevovať večernú priemyslovku. Dokonca sedí v tej istej lavici ako dopoludnia jeho syn. Skutočný otec a jeho potomok vystupujú teda v úlohách Kroupu staršieho i mladšieho. 

20:35 Joj Plus - Iron Man 2

Pokračovanie Iron Mana v hlavnej úlohe s okúzľujúcim Robertom Downeym Jr., ktorému úloha padla ako uliata. Okrem neho sa v pokračovaní objaví aj Scarlett Johansson, Sam Rockwell či Mickey Rourke. Zatiaľ, čo väčšina hrdinov skrýva svoju identitu a pendluje medzi civilným oblekom a oblekom superhridnu, zručný vynálezca Tony Stark v priamom prenose do celého sveta vyzvonil, že sa pod kovovým oblekom skrýva práve on.

22:15 Prima - Zopár správnych chlapov

Tom Cruise a Jack Nicholson ako protivníci v súdnom prípade, ktorý zmení ich život. Zkušená právnička Demi Moore a ambiciózny zelenáč Tom Cruise sú povolaní k prípadu obhajoby dvoch amerických vojakov obvinených z vraždy. Napriek rozdielnym prístupom k prípadu sa im nakoniec spoločne podarí odhaliť skutočného páchateľa.

SOBOTA 20:30 Markíza - Snehulienka a lovec

Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, ktorá možno paradoxne zodpovedá pôvodnej verzii bratov Grimmovcov viac ako Disneyho film.

21:50 ČT2 - Alexander Veľký

Skôr než sa začal počítať nás letopočet, žil macedónsky dobyvateľ Alexander Veľký, ktorý so svojím milencom Hephaestionom po ľavoboku a gigantickou armádou vojska dobyl a ovládol niekoľko svetových impérií. Jeho počínanie v dobývaní sveta zobrazí 150-milionový historický veľkofilm Olivera Stonea.

NEDEĽA 22:05 Jednotka - Bathory

Výpravný film znázorňujúci pomery Uhorska 16.-17. storočia, ktorý rozpráva o legendami opradenom osude čachtickej pani v čase plnom náboženských vojen, rozporov a konfliktov, vrátane vojny s agresívnymi tureckými dobyvateľmi. V tej dobe žila Alžbeta Báthoryová. Legendy jej zabezpečili zápis v Guinessovej knihe rekordov ako najväčšej a najkrvavejšej vrahyni všetkých čias. Prípad Báthoryová je ale nejasný a mnohí historici považujú túto charakteristiku za úplne nepodloženú. Iný pohľad sa na prípad snažil ponúknuť Juraj Jakubisko.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: Koláž Telkáč, Video: YouTube

Tagy: Iron Man Dwayne Johnson Alexander Veľký

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov