TV TIPY: Víkendové domáce kino: Veľkofilmy pre každého, zrušte plány!

Užite si víkend s kvalitnými filmami.
03.10.2014TV tipAk si večer bez televízie neviete predstaviť, no výnimočne niekam idete, preložte to radšej na inokedy. Len ojedinele má televízny divák taký skvelý výber ako počas tohto víkendu. Trojdňový koniec týždňa sa len tak hmýri skvelými filmami a úžasnými hercami, a to dokonca aj z portfólia českej tvorby.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok:

20:30 JOJ: Hitman

Timothy Olyphant sa vo filme z roku 2007 zhostí úlohy nájomného zabijaka. To, čo by bolo pre väčšinu ľudí vzrušujúce, je pre neho rutinou. Nepozná emócie, ale muchu trafí na 500 metrov. Elitný „Hitman“, trénovaný od útleho detstva, sa nevedomky zapletie do politickej konšpirácie. Odrazu po ňom ide nielen ruského mafia, ale aj Interpol. Jeho jediným spojencom je pôvabná Nika (Olga Kurylenko), no tá je pravdepodobne ešte vo väčšom nebezpečenstve ako agent s kódovým označením 47.


Mafiánsky príbeh plný legiend: Hrdinami Al Pacino či Robert De Niro


20:15 Prima: Princ z Perzie: Piesky času

Populárny Jake Gyllenhaal sa ako princ Dastan ponáhľa za magickou dýkou, ktorá dokáže ovládať samotný čas. Je vyhnancom, no neputuje osamote – sprevádza ho krásna princezná Tamina (Gemma Arterton). Okrem tejto známej dvojice vo filme účinkujú aj Alfred Molina (známy napr. zo Spider-Man 2) či Ben Kingsley (Mandarin z Iron-Mana 3).


Radara zo seriálu M*A*S*H* diváci milovali, no štáb nenávidel


23:50 NOVA: Riddick

Vin Diesel sa vracia v treťom pokračovaní série o bývalom trestancovi Riddickovi. To nadväzuje na záver druhého dielu; Richard B. Riddick sa stal vodcom Nekromongerov, no nie nadlho. Podlý generál Vaako Riddicka zradí a dá ho zabiť, no odstrániť tohto Furyana je takmer nemožné. Napriek tomu sa Riddick ocitá na opustenej planéte, kde smrť číha na každom kroku, a navyše je aj ťažko zranený. Jeho jedinou šancou na záchranu je núdzové volanie o pomoc, na ktoré neodpovedá nikto iný ako žoldáci, ktorých zaujíma len odmena vypísaná na Riddickovu hlavu.


Kráľovné televíznych obrazoviek: Tieto zarábajú milióny dolárov!


Sobota:

20:30 Markíza: Mission Impossible 4

Takmer nemožnou misiou Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tímu je tentoraz očistenie mena materskej organizácie IMF, ktorú obvinili z účasti na moskovskom útoku, pri ktorom bol napadnutý Kremeľ. Okrem Cruisa vo filme hrajú aj Jeremy Renner (Hawkeye z Avengerov), Josh Holloway (Sawyer zo seriálu Stratení) a viacero českých hercov ako komparz, keďže značná časť filmu sa natáčala v Prahe.


Najväčšie trapasy hercov: Tieto momenty si hviezdy za klobúk nedajú!


20:20 NOVA: Muži v naději

Romantická komédia z roku 2011 je určená najmä pre dospelé publikum. Jiří Macháček, Bolek Polívka a Vica Kerekes stvárňujú hlavné postavy vo filme, ktorého hlavným motívom sú manželstvo a nevera. Macháček a Polívka sú mužmi v pokročilom, ale súčasne aj zlatom veku. Jeden je záletník, druhý svedomitý manžel. Dvaja muži, páni tvorstva... alebo nie? Mimomanželské romániky dostanú dvojicu do množstva komických situácií, ktoré by osobám v ich pozícii možno vtipné neprišli, ale pre divákov je zábava zaručená.


Žijeme si svoj Discopříběh: 7 vecí, ktoré ste o filme nevedeli


Nedeľa:

22:30 Markíza: Utečenec

Kultový film, ktorý z Harrisona Forda urobil ešte väčšiu hviezdu, pochádza z roku 1993. Dr. Richard Kimble je neprávom odsúdený za vraždu manželky, no nie je nik, kto by mu to uveril. Preto sa na vlastnú päsť vydáva za stopou skutočného vraha, súčasne sa však sám stáva cieľom celonárodného pátrania polície. A stelesnením všetkých Kimblových problémov je agent Samuel Gerard v podaní Tommy Leeho Jonesa.


NAJ filmové prešľapy: Tieto chyby ste si zaručene (ne)všimli!


20:00 Prima COOL: Hellboy 2: Zlatá armáda

Agent Hellboy (Ron Perlman) musí zastaviť elfského princa Nuadu, ktorý chce zničiť ľudstvo, aby zachránil Zem. Bývalý vyhnanec však nie je skutočným problémom – je ním takzvaná Zlatá armáda, ktorá už stovky rokov odpočíva pod zemou, a ktorú chce Nuada opäť povolať, aby na jeho príkaz vyhubila Adamov rod. Princ je, našťastie, bezmocný bez kráľovskej koruny, rozdelenej na tri časti. Len pomocou nej je možné prebudiť hrôzostrašných mechanických vojakov a porúčať im.


Najlepší filmoví záporáci: Týchto je na druhej strane škoda!


Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Harrison Ford Muži v naději Vin Diesel hellboy Hitman Riddick Princ z Perzie Mission: Impossible

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov