Víkendové TV TIPY nabité akciou: Nechoďte do zimy, tieto filmy sú TOP

Apokalypsa na dva spôsoby? Akcia a adrenalín? Nudiť sa nebudete, len si vybrať.
31.10.2014TV tipAk už dlho túžite po kvalitnom filme, vôbec nemusíte ísť tentoraz do kina či prehľadať svoju zbierku Blu-ray alebo DVD. Tento víkend bude priam nabitý kvalitnými hitmi, ktoré vás pripútajú k obývačke na dlhé hodiny. Neveríte?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok:

20:15 Prima: Zrodenie planéty opíc

Už piatok začína zostra. Zrodenie planéty opíc je ďalším rebootom jednej z najznámejších sci-fi sérií. V tejto modernej adaptácii divák zisťuje, ako sa opica stála pánom všetkého tvorstva, resp. čo tomu predchádzalo. V hlavných úlohách sa divákom predstavia James Franco, alias Harry Osborn zo Spider-Mana, a Andy Serkis, známy predovšetkých ako Gloch z Pána prsteňov. Ústrednou postavou je šimpanz Caesar (Serkis), ktorého matka zomrela pri jednom z pokusov mladého vedca Willa Rodmana (Franco). Ten sa pokúša objaviť liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí jeho otec.


Filmy na pokračovanie sú v móde: Prečo ich štúdiá tak milujú?


Pokusy na šimpanzoch majú však nežiadúce vedľajšie účinky, a to vysoký nárast ich inteligencie. Caesar je ale výnimočný, jediný svojho druhu – vďaka experimentálnemu lieku má nielen ľudskú inteligenciu, ale aj emócie. Rodman ho vychováva vo svojom dome, no vďaka niekoľkým incidentom sa napokon Caesar ocitá v opičom útulku. Zatrpknutý a nahnevaný sa nielenže chce dostať na slobodu, ale prepustiť chce aj svojich opičích spoluväzňov. A aby opice mohli vyvolať povstanie proti ľudským väzniteľom, kľúčová je práve inteligencia.

22:30 NOVA: 96 hodín

Akčná séria 96 hodín je jedným z vlajkovým diel brilantného herca Liama Neesona. Ten v tomto filme stvárňuje rolu bývalého agenta CIA, Bryana Millsa. Rozvedený Mills stále príležitostne pracuje ako osobný strážca, a vďaka svojej profesionálnej povesti je veľmi žiadaným – a nákladným – artiklom. Millsovou radosťou a pýchou je dcéra Kim (Maggie Grace), tínedžerka, ktorá svojho ochranárskeho otca presviedča, aby ju pustil na výlet do Paríža.


Písali dejiny: Najlepšie filmy podľa historických osobností


Jej matka Lenor (Famke Janssen) s tým súhlasí, no vyjadriť sa musí aj Bryan. Ten napokon, aj keď s nevôľou, prikývne. Keď sa Kim aj s kamarátkou ocitajú v meste lásky, spoznajú mladého a príťažlivého Petera (Nicolas Giraud), ktorý ale patrí k albánskym priekupníkom s bielym mäsom. Kim a jej spoločníčku unesú, no tesne predtým stihne tínedžerka kontaktovať svojho otca. Smrteľne nebezpečný Mills sa vydáva do Francúzska, aby našiel svoju dcéru... a ukázal priekupníkom ich osudovú chybu.

Sobota:

20:30 JOJ: Hry o život

V sci-fi adaptácii rovnomennej knižnej série sa divákom predstaví krásna a mladá herečka Jennifer Lawrence. Hry o život sú krutým, ale povinným športom v budúcnosti ľudstva. Civilizácia je zjednotená do superštátu Panem, ktorý tvorí 12 rozdielnych okrskov. Každý z nich má svoje poslanie a takmer v každom prevláda chudoba. Obyvatelia okrskov pracujú, aby šťastlivci bývajúci v prepychovom centre Panemu mali luxusný a ničím nerušený život.


Najväčšie trapasy hercov: Tieto momenty si hviezdy za klobúk nedajú!


Každý rok sa konajú Hry o život, pri ktorých je z každého okrsku náhodne vybraný jeden obyvateľ. Tucet bojovníkov následne pošlú do obrovskej arény, z ktorej smie vyjsť živý len jeden – víťaz. Súboje na život a na smrť sú navyše vysielané v televízii, ako zábava pre vyvolených a trpká pripomienka pre obyvateľov okrskov, aby nezabudli na to, kde je ich miesto.

23:45 JOJ: Kill Bill

Príbeh o krvavej, veľmi, veľmi krvavej pomste, preslávil šarmantnú Umu Thurman po celom svete. Vo filme vystupuje len ako nevesta, ale to vôbec nie je podstatné – Kill Bill je jedným z filmov, kde sa komunikuje najmä prostredníctvom meča. Tak či onak, Uma sa po štvorročnej kóme preberá, len aby zistila, že jej dieťa je preč. Nevesta bola kedysi členom zabijackej organizácie, ktorú viedol jej milenec, Bill (David Carradine). Keď sa dozvedela, že s Billom čaká dieťa, rozhodla sa ujsť, no jej bývalý priateľ ju vypátral a tesne pred svadbou zabil jej snúbenca. Nevestin cieľ je po dlhoročnom spánku jasný – nájsť svoje stratené dieťa a pomstiť sa všetkým, ktorí ju obrali o rodinu, svadobnú noc a budúcnosť bez zabíjania.


10 nezabudnuteľných nahých scén: Toto vás nenechá chladnými!


Nedeľa:

20:15 JOJ Plus: Deň po tom

Ak ste sa niekedy sťažovali na príliš vysoké letné teploty, určite si nenechajte ujsť tento nezabudnuteľný apokalyptický film. Okrem kvalitného obsadenia (Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal a ďalší) sa dočkáte aj poriadne ľadovej sprchy. Svet a ľudská civilizácia čelia novej dobe ľadovej, pred ktorou niet úniku. Nedá sa zastaviť, dá sa len prežiť... ale ako, keď zabíja čoilen krátkodobý povrch na zemskom povrchu?


Ohromujúce katastrofické filmy: Toto všetko už nivočilo Zem!


20:00 Prima COOL: Rocky IV

Podľa mnohých kritikov aj divákov vôbec najlepší diel série, ktorá vzišla z hlavy svalovca Sylvestera Stallonea. V štvrtom pokračovaní čelí profesionálny boxer Rocky (Stallone) zrejme najväčšej výzve svojho života. Do USA prichádza šampión Sovietskeho zväzu, kolos menom Ivan Drago (Dolph Lundgren), o ktorom jeho ruskí promotéri vyhlasujú, že je neporaziteľný. Toto slovo láka bývalého šampióna v ťažkej váhe a Rockyho priateľa Apolla Creeda (Carl Weathers), ktorý chce naposledy vo svojej kariére zažiariť, a to práve proti Dragovi. Keď sa dvaja majstri postavia do ringu, Ivan všetkým dokazuje, že jeho tréneri v ničom neklamali. Apollo padá k zemi, Dragove údery sú také silné, že boxer zomiera priamo počas súboja. A novú výzvu neprijíma nikto iný ako Rocky.


Sylvester Stallone prekonal všeličo: Skončil na ulici a takmer zomrel!


Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Sylvester Stallone James Franco Hry o život Liam Neeson Rocky Jake Gyllenhaal Planéta opíc Kill Bill Uma Thurman Dennis Quaid

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov