TV TIPY plné drámy: Revolučný november, atentát na Heydricha i depresívny klaun

16.11.2020TV tipTento týždeň to bude jedna dráma za druhou. Nenechajte si ujsť skvelé svetové i domáce snímky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

PONDELOK‌ ‌22:05 HBO - Anthropoid

Film Anthropoid vychádza zo skutočného príbehu vojenskej operácie z 2. svetovej vojny. Jej cieľom bol atentát na jedného z najvýznamnejších mužov Tretej ríše - Reinharda Heydricha. Išlo o významnú udalosť českých a slovenských dejín a film naozaj stojí za to.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Revolučný november vo filme: Teda, slovenskí filmári sa mu veľmi nevenovali


UTOROK 22:30 Jednotka - Amnestie

Zamatová revolúcia v roku 1989 priniesla mnohých ľuďom slobodu, napríklad aj prostredníctvom rozsiahlej amnestie prezidenta Václava Havla z roku 1990. Tá sa však nedotkla mnohých leopoldovských väzňov, ktorí sedeli za obzvlášť ťažké zločiny. Preto sa vzbúrili a na takmer dva týždne väznicu obsadili. Takýto protest dokázali ukončiť až špeciálne jednotky s použitím vojenskej techniky.

STREDA 20:00 HBO - Joker

Joker nepochybne patrí k tým najkontroverznejším zločincom vo svete DC. Joaquin Phoenix sa kvôli tejto snímke prevtelil do postavy Arthura Flecka, ktorý sa snaží nájsť v meste Gotham svoju vlastnú cestu. Počas dňa pracuje ako nájomný klaun, v noci sa usiluje preraziť ako stand-up komik. Ľudia sa však nebavia na jeho vtipoch, ale na ňom samom.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Slovenské seriály sa menia a nemusia byť brak: Tieto kúsky stoja za pozretie


ŠTVRTOK 20:25 JOJ Plus - Titanic

Najväčší parník na svete, ktorý nemohlo nič na svete ohroziť, nabral širokú zmes ľudí - od chudobných po najbohatších mužov Ameriky. Slávna plavba však trvala len päť dní a už narazila na katastrofu, resp. narazila na ľadovec. Príbeh Titanicu pozná každý, no vždy sa nájde dôvod pozrieť si tento veľkolepý skvost znovu.

PIATOK 23:20 JOJ - Mlčanie jahniat

Clarice Starling dostáva v FBI prvú dôležitú úlohu vo svojej kariére. Dostala sa do tímu, ktorý pátra po viacnásobnom vrahovi, ktorého novinári nazvali Buffalo Bill. Priblížiť sa k jeho odhaleniu je, zdá sa, možné prostredníctvom bývalého psychiatra a vraha Hannibala Lectera, ktorý si v psychiatrickom väzení odpykáva doživotný trest.

SOBOTA 20:35 Dvojka - Úsmevy smutných mužov

Do nášho dramatického výberu sa radí aj český film, ktorý ukazuje príbeh spisovateľa Josefa. Tomu sa zdá, že oveľa lepší výkon podáva s pohárikom v ruke. Z toho sa však postupne stáva fľaša či niekoľko fliaš, preto sa Josef dostáva na protialkoholické liečenie. A práve tam stretne ďalších jemu podobných smutných mužov, ktorí sa s ním podelia o svoje príbehy.


Mohlo by vás zaujímať: Keď je realita desivejšia ako katastrofický film: Tieto dokumenty by mal vidieť každý


NEDEĽA Markíza 13:50 - Da Vinciho kód

Keď v Paríži zavraždia hlavného správcu Louvru, ktorý po sebe zanechal niekoľko symbolov a šifier, na pomoc povolajú newyorského univerzitného profesora a symbológa Roberta Langdona. Ten im radí, čo všetko by mohli symboly znamenať. Nebude však dlho pracovať sám, keďže na miesto činu dorazí aj Sophie Neveu, ktorá pracuje na parížskom dešifrovacom oddelení. Spoločne pôjdu po stopách, ktoré ich môžu viesť k legendárnemu Svätému grálu, ale aj k veľkému nebezpečenstvu.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Facebook Film Amnestie, Video: Youtube

Tagy: Titanic Joker Anthropoid Amnestie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov