Víkendové TV TIPY: Rozprávkové príbehy aj akčné misie

Koláž - tv tipy
19.12.2014TV tipPrípravy na Vianoce sú už v plnom prúde, no nezabudnite aj na oddych, ktorý vám tieto filmy dokonale poskytnú. Tento víkend bude preplnený rozprávkovými šťastnými koncami, ale čakajú na vás aj strastiplné chvíle s akčnými hrdinami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok 20.30 TV Markíza: Kocúr v čižmách


Animované trháky tohto roka: Cestovanie v čase aj supertajná misia


Obľúbený kocúr, ktorý sa zúčastnil aj na Shrekových dobrodružstvách, bol akčný už od útleho veku. Dobrodruh vo vysokých botách aj keď je lapaným zločincom, nebolo tomu vždy tak. Všetko sa prezradí, keď sa v hone na kúzelné fazuľky stretne so svojim kamarátom z detstva. Okrem nebezpečenstva sa stretne aj so sympatickou mačacou zlodejkou Labkou a spolu s ňou sa pokúsi očistiť svoje meno.

21.50 Prima: Prázdniny


Bestseller Cameron Diaz už aj v slovenčine!


Typická romantika s vianočným nádychom prináša hviezdne obsadenie. Američanka Cameron Diaz ako čerstvo opustená žena si na vianočné sviatky vymení bývanie s rodenou Londýnčankou v podaní Kate Winslet. Komédia je plná zaujímavých omylov, ktoré však vedú k šťastnému koncu. Prázdniny sú jednoducho filmom, ktorý aj keď ste už videli, radi si ho pozriete zas.

Sobota 20.20 Nova: Mission: Impossible 4

V Rusku sa udeje bombový útok a podozrivými sa stávajú členovia americkej špionážnej agentúry IMF. Domáca vláda od toho ruky preč, takže všetko ostáva na IMF s tým, že je dokonca odrezaná aj od zdrojov a členovia sa stanú chodiacimi terčmi. Ich šéf zomiera násilnou smrťou a vtedy to berie do vlastných rúk Ethan Hunt a pokúsi sa o nemožné.

Nedeľa 15.15  TV Markíza: Nejkrásnejší hádanka


Čarovné Vianoce na RTVS: Klasické rozprávky, ale aj horúca premiéra


Česi dlhodobo dokazujú, že sú majstrami v tvorbe rozprávok. Tento raz sa réžie ujal Zdeněk Troška a na motívy knihy Jana Drdu vytvoril skutočnú rozprávkovú hádanku. Matěj a Majdalenka sa majú radi, ale ich láske nepraje lakomý boháč. Matěj je však vyhnaný a keďže nie je hlúpy, zapojí sa do hádankovej súťaže o ruku princeznej. Skamaráti sa s mladým vojakom, ktorý princeznú tajne ľúbi. Všetko sa však poriadne zamotá, a to ho ešte čaká cesta naspäť k milovanej Majdalenke.

21.45 ČT 1: Pupendo

Pupendo je typickým predstaviteľom českej tvorby a zároveň skutočne obľúbeným filmom, ktorého sledovanie nikdy neomrzí. Bedřich Mára žije so svojou manželkou Alenou a dvomi synmi. Je umelcom, no kvôli politickým dôvodom nemôže vystavovať, tak len chytá ryby a uvažuje na životom. Protipólom je rodina riaditeľa školy a jeho ženy Magdy, ktorá bol pred rokmi Márovou spolužiačkou. Popri dospelých však vyrastá aj ďalšia generácie – deti, ktoré sa len poflakujú a nedajú na názory rodičov.

20.40 HBO: Captain America: Zimný vojak


Tajomná nová bondovka: Toto je názov a luxusné auto agenta 007


Steve Rogers ako Captain America žije po udalostiach v New Yorku pokojným životom v ústraní vo Washingtone. Prispôsobenie sa však normálnemu svetu nie je jednoduché, pretože po útoku na jeho kolegu sa sám začne zamotávať do intríg, čo môže ohroziť celý svet. Preto povolá na pomoc svojich spojencov a spoločne sa postavia novému a nečakanému nepriateľovi – Zimnému vojakovi.

20.15 Prima: Pyšná princezná

Klasická rozprávka v tvorená ešte v Československu hovorí príbeh o pyšnej princeznej Krasomile, ktorá sa nechce vydať za kráľa Miroslava. On sa preto prezlieka za záhradníka a pomocou nevinnej ľsti si získava jej srdce. V tom čase skvelá domáca produkcia vytvorila nielen nesmrteľné postavy, ale aj hudbu. Veď, kto by nepoznal melódiu pesničky Rozvíjej se poupatko... či postavu starnúceho ješitného kráľa alebo radcov, ktorí nie vždy našli, čo hľadali?

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkáč, internet

Tagy: Cameron Diaz tv tip Zdeněk Troška Mission Impossible Winter soldier

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov