Vianočné TV Tipy: Veľký prehľad najlepších filmových hitov

Vianočné tipy
26.12.2014TV tipVianoce ani v roku 2014 nie sú len obdobím pokoja, ale aj časom, kedy jednotlivé televízne stanice nasadzujú do programovej štruktúry filmy, na ktoré sa poniektorí diváci tešia celý rok. Čo si teda televízie tentoraz pre vás pripravili? A čo zaujímavé vám odporúčame my?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pondelok, 22. decembra

12:10 Jednotka: Najkrajší Vianočný darček

Aký by bol najkrajší vianočný darček pre 20-ročného postihnutého Todda? Pes. Jeho otec mu ho však odmietne kúpiť, keďže sa obáva, že by sa o neho nedokázal postarať. Napokon sa však po presvedčovaní Toddovej matky rodina rozhodne adoptovať zlatého retrívera z útulku. Dostane meno Vianoce. Zostane s rodinou však aj po skončení sviatkov? Zaujímavé je, že v úlohe Toddovho otca sa predstavil herec Bruce Greenwood, ktorého si fanúšikovia nového Star Treku pamätajú ako kapitána Pikea.

20:00 DOMA: Priateľ pod stromček

Čo si želáte pod stromček vy? Holly Grantová si ešte ako trinásťročná želala chlapca, no jej prianie sa nesplnilo. O dvadsať rokov na to, už ako zrelá žena, si Holly nahovára, že muža vo svojom živote nepotrebuje a celú svoju energiu insvestuje do svojej práce. No Santa Klaus na jej detské prianie nezabudol a rozhodol sa jej ho v správny čas vyplniť. Holly tak na Vianoce dostane priateľa pod stromček.

20:20: Nova Happy Feet 2

Roztomilí tučniaci v jedničke Happy Feetu svojim tvorcom zarobili nielen milióny dolárov, ale film, ktorí si obľúbili desaťtisíce divákov získal dokonca aj Oscara, keď predčil i favorizované Autá. Druhý diel síce až tak veľkých úspechov nedosiahol, no stále si udržal status filmu pre celú rodinu. Tučniaci budú tentoraz čeliť veľkým hrozbám a bude na malom Erikovi, ktorý má strach z tancovania, aby svojou odvahou vrátil veci do starých koľají. Podarí sa mu to?

Utorok, 23. december

20:00 ČT1: Anděl Páně

V susednom Česku veľmi úspešná súčasná rozprávka Anděl Páně rozpráva o jednom nešikovnom a tvrdohlavom anjelovi Petronelovi, ktorého vlastné činy dovedú až na Zem, kde pod hrozbou vykázania do ohňov pekelných bude musieť napraviť hriešnika. Chudák Petronel však toho o živote na Zemi veľa nevie a na ceste k obráteniu hriešnika na správnu cestu okúsi veľa z ľudských slabostí.

20:30 JOJ: Sám doma 1

Kto by už nepoznal legendárnu repliku „mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité?“ Presne túto vetu vysloví paní McCallisterová na palube lietadla do Paríža. A čo horšie, nemýli sa. Doma zostal malý Kevin, ktorý bude musieť v tejto azda už kultovej „vianočnej“ komédií čeliť dvom zlodejom, ktorých nezabudnuteľne stvárnili Joe Pesci a Daniel Stern. A to mal ešte vo filme hrať Robert De Niro. Zaujímavé je to, že film svojho času vyvolal v USA natoľko veľkú hystériu, že v kinách sa snímok udržal necelých osem mesiacov!

23:50 Prima Vianočná koleda

Po Vianočnej kolede Charlesa Dickensa siahajú tvorcovia pomerne často, no kvality jednotlivých adaptácií často variuujú od veľmi slabých až po skutočne kvalitné filmy. V jednom z tých najlepších sa bok po boku stretli Robert Zemeckis, režisér filmov ako Forrest Gump alebo Stroskotanec a Jim Carrey ako Scrooge, lakomý starý muž, ktorému vianočné hodnoty nič nehovoria. Zasiahnu však Duchovia Vianoc, prostredníctvom ktorých Scrooge pochopí, že pokiaľ sa nezmení, čaká ho veľmi neblahý osud.

Streda, 24. septembra

11:25 JOJ: Všade samé zvončeky

Arnold Schwarzenegger a vianočná komédia? Kombinácia rovnako uletená ako i samotný film. Arnold ako obchodník Howard Langston bude musieť vyvinúť všetky svoje terminátorské sily, aby zohnal hračku obľúbeného Turbomana, ktorú si želá pod stromček jeho syn. Keďže však dopyt ďaleko prevyšuje ponuku, zohnať postavičku nebude ani pre agilného otecka nič jednoduché. Hlavne, keď mu bude neustále v pätách rovnko zúfalý otec ako on, ktorý sa bude snažiť o to isté – splniť synovi jeho veľké vianočné želanie. Mimochodom, vo filme mal hrať tohto otca pôvodne Joe Pesci.

14:40 ČT1: Šíleně smutná princezná

Bořivoj Zeman bude v spomienkach divákov už navždy zapísaný ako režisér legendárnych rozprávok ako Pyšná princezna, Byl jednou jeden král..., alebo Šílene smutná princezná. Práve posledne menovaný film sa bude u rôznych hercov spájať s odlišnými pocitmi – kým pre Helenu Vondráčkovú predstavoval jej veľký filmový debut, Stelle Zázvorkovej počas neho zomrela dcéra. Podarí sa na Štedrý deň Václavovi Neckářovi rozosmiať šialene smutnú Helenu Vondráčkovú? Dozviete sa v tejto rozprávke pre malých i veľkých.

18:10: Markíza Perinbaba

Pre mnohých divákov stelesňuje Perinbaba niečo ako symbol Vianoc. Fantazijný príbeh o Pani Zime a láske dvoch mladých ľudí, Jakuba a Alžbetky, patrí i po bezmála tridsiatich rokoch od prvého uvedenia k tomu najlepšiemu, čo u nás v žánri rozprávky vzniklo. Špecifickú príchuť malo nakrúcanie pre Giulettu Masinuovú (Perinbabu), ktorá sa na obrazovkách objavila po dlhých deviatich rokoch a pre manželku legendárneho Federica Felliniho to bola predposledná veľká filmová úloha. Kým v Československu Perinbabu svojho času nechceli ani uviesť, tak v Nemecku, ale aj v Taliansku, si získala srdce nejedného diváka.

18:35 Nova: Byl jednou jeden král …

„Mám ťa rada ako soľ,“ povedala Maruška svojmu otcovi, kráľovi. Ten to vnímal ako urážku a dievča vyhnal z kráľovstva. Ba čo viac, rozkázal všetku soľ zničiť. Veľmi rýchlo však zistil, že soľ je nad zlato a mať niekoho rád ako soľ je prejavením skutočne veľkých citov. V legendárnej rozprávke Bořivoja Zemana nakrútenej na motívy knižky Boženy Němcovej objaví kráľ Jan Werich, že skutočné hodnoty nespočívajú v bohatstve, ale v niečom inom.

19:00 Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Stráviť Vianoce v New Yorku, sám, no za to v luxusnom Hoteli Plaza môže byť zábava až do okamihu, kým vás nezačnú prenasledovať dvaja „mokrí banditi“ i zamestnanci hotela. V pokračovaní príbehov Kevina McCallistera tentoraz hlavný hrdina uviazne vo veľkomeste, kde bude opäť tak trochu sám doma. Bude opäť záležať na jeho dôvtipe, šikovnosti a odvahe, aby zachránil Vianoce pre deti, o ktoré ich chcú pripraviť staronoví „kamaráti“.

20:00 Markíza a 20:15 Prima Tri oriešky pre Popolušku

Libuši Šafránkovej dnes mnohí nepovedia inak než „filmová Popoluška“, no slávna herečka sa pôvodne zdráhala prijať ponuku stvárniť hlavnú postavu. Napokon však súhlasila a vďaka svojmu roztomilému dievčenskému zjavu sa výraznou mierou pričinila o to, že sa Tri oriešky pre Popolušku stali jedným z najúspešnejších vianočných filmov. Kto by to bol povedal, že archetypálny príbeh o chudobnom dievčati, ktoré sa stane milou samotného princa, bude dojímať i po štyroch desaťročiach, že?

20:20 ČT1: Pelíšky

Hřebejkove Pelíšky mapujú podivné obdobie pred a po príchode „spriatelených“ vojsk Varšavskej zmluvy, ktoré na desaťročia utlačili do úzadia demokratické procesy v Československu. Pelíšky dodnes diváci milujú nielen kvôli nezabudnuteľným replikám, ale aj kvôli špecifickej Hřebejko-Šabachovskej poetike, v ktorej sa i vlastne neraz veľmi smutné veci javia akosi vtipnejšími. No predovšetkým sú Pelíšky veľmi presnou dobovou freskou, ktorá približuje život v časoch, ktoré väčšina z nás ani nezažila.

21:45 Přijde letos Ježíšek?

Tak presne túto otázku si kladie aj Mexičanka Dolores, ktorá s manželom, emigrantom Josém, prichádza do Prahy v nádeji, že Pražské Jezuliatko prinesie jej dcére, Penelope, vytúženého potomka. Kým Dolores bude dúfať v zázrak, José sa veľmi rýchlo zistí, že ani desaťročia odlúčenia nemusia pretrhať staré putá priateľstiev i lások a bude mať čo robiť, aby si pod stromčekom našiel to, po čom najviac túži. V hlavných úlohách sa predstavia Libuše Šafránková a Josef Abrhám.

Streda, 25. december

17:30 Markíza: Pyšná princezna

Je pyšná i rozmaznaná. No ani to nezabráni kráľovi Miloslavovi, aby sa uchádzal o jej ruku. Ani po tom, čo ho odmietne sa nevzdá a v prezlečení za záhradníka si napokon vybojuje jej ruku. Pár sa rozhodne ujsť, no zakrátko sú milenci chytení. Má ich láska nádej na úspech? Bořivoj Zeman nakrútil pred viac než polstoročím na motívy knihy Boženy Němcovej krásny film o tom, ako môže láska človeka celého zmeniť.

20:00 DOMA: Vianočný stromček

Mladá Elise patrí medzi ženy, ktoré nemajú vianočné sviatky príliš v obľube. Napokon však súhlasí s tým, že bude i tento rok predávať stromčeky. Situáciu jej komplikuje nekompromisný bohatý podnikateľ, ktorému je jej obchod tŕňom v oku. Tieto Vianoce však napokon pre Elise budú niečím iné a na ich konci možno zistí, že si pod stromčekom našla i niečo, v čo možno ani sama nedúfala – lásku a porozumenie.

21:25 Jednotka: Noc plná zázrakov

Poľská Láska nebeská, aj tak sa prezýva jednému z najúspešnejších filmov od našich susedov v posledných rokoch. Inšpirácia známejším náprotivkom je zrejmá napríklad v podobe paralelných dejov, no na rozdiel od „zámorského“ snímku je o niečo menej sentimentálna a gýčová. Je krásnou ukážkou toho, že i súčasná európska kinematografia vie natočiť kompaktný film s nenapodobiteľnou vianočnou atmosférou, počas ktorej, dôjde, ako už názov napovedá, k viacerým zázrakom.

Štvrtok, 26. decembra

17:20 ČT1: Jak dostat tatínka do polepšovny

Len pramálo komédií sa môže pochváliť tým, že ich pokračovania sú minimálne tak dobré ako prvé časti. Platí to o dnes už kultovom filme Jak dostat tatínka do polepšovny, v ktorom sme po druhýkrát nazreli do kuchyne života Vaška, Luboša a Anny. Mohlo by sa zdať, že ich čaká idylka plná zábavy, no opak je pravdou a dvojica rodičov musí čeliť vzťahovým problémom. Našťastie majú malého Vaška, ktorý im nedovolí nebyť spolu.

20:00 WAU: Vianoce v putách

Čo vám zostáva, keď ste bez práce, opustí vás priateľ a rodičia od vás očakávajú, že sa vám bude vo  všetkom dariť? Trudie svoje problémy vyrieši skutočne originálne – unesie sympatického Davida, a v putách si ho odvezie k rodičom na oslavu, kde sa pokúsi demonštrovať to, aký má úspešný život. David sa po čase rozhodne túto hru hrať s ňou, keďže si myslí, že táto vianočná fraška bude mať rýchly koniec. Ani on, ani Trudie však nepočítajú, že do hry vstúpi ešte ďalší silný hráč – láska.

20:30 Markíza: Mrázik

V tomto roku uplynulo polstoročie od prvého uvedenia legendárnej ruskej (respektíve svoho času sovietskej) rozprávky Mrázik, v ktorej pracovitá a láskavá Nastenka našla spriaznenú dušu v spočiatku samoľúbom, no neskôr dobrosrdečnom a odvážnom Ivanovi, na ktorého bola i zlá ježibaba prikrátka. Predstaviteľka Nastenky, Natália Sedychová, mala v čase nakrúcania iba pätnásť rokov a bozk od Ivanka (Eduard Izotov), o dvanásť rokov staršieho herca, bol jej vôbec prvý v živote.

Sobota, 27. decembra

8:35 Markíza: Perinbaba

Kultová rozprávka Juraja Jakubiska si svoju cestu na naše televízne obrazovky nájde každý rok a inak to nebude ani terza. Vychutnajte si tak magický príbeh Jakuba, ktorého sa ujala pani Zima, lebo sa nebál ani Smrti. Pomáha mu aj potom, keď opustí jej sídlo, zaľúbi sa do krásnej Alžbetky a chce s ňou stráviť život. To ho však ešte čaká mnoho prekážok od samotnej Zubatej, zlostnej macochy a jej dcéry Dory...


Mohlo by vás zaujať: Alžbetka, si to ty? Herečka z Perinbaby 30 rokov po nakrúcaní!


13:45 Markíza: Kung-fu Panda

Štúdio Dreamworks nám po Shrekovi prinieslo ďalšiu partiu animovaných hrdinov, ktorých nejde neobľúbiť. Hlavnou postavou je mladá, nepokojná, roztomilá a zároveň totálne nešikovná panda Po. Ten musí v akciou a vtipom nabitom príbehu prejsť neuveriteľnú cestu, počas ktorej sa z pohodlného predavača rezancových polievok stane legendárny Dračí bojovník, a to s pomocou svojich verných zvieracích priateľov.


Mohlo by vás zaujať: Animované trháky tohto roka: Cestovanie v čase aj supertajná misia


20:15 Prima: Dobrý voják Švejk

V sobotu vás poteší aj prvá časť filmovej verzie osudov dobrého vojaka Josefa Švejka, ako ich napísal v legendárnom románe český spisovateľ Jaroslav Hašek. Rudolf Hrušinský v úlohe dobráka, no zároveň aj človeka s diagnózou nenapraviteľný blbec, ktorý sa ocitá vo všelijakých neuveriteľných situáciách, exceluje a ukazuje, prečo mu právom patrí miesto medzi najlepšími hercami českej histórie.


Mohlo by vás zaujať: Najlepšie české krimi a detektívky: Napätie, tajomno, ale aj humor


20:30 Joj: Nejak sa nám to komplikuje

Romantická komédia o tom, že láska kvitne v každom, aj zrelom veku, a že rozvodom sa nič nekončí, ba práve naopak, iba začína. Film s hereckými esami Maryl Streep, Alecom Baldwinom a Stevom Martinom rozpráva príbeh o tom, ako sa Jane Adlerová po desiatich rokoch od rozvodu s exmanželom Jakeom doňho opäť zamiluje a zisťuje, že sa ocitá vo veľmi bizarnom ľúbostnom trojuholníku.


Mohlo by vás zaujať: Prečítajte si viac o hereckej ikone Maryl Streep


21:40 ČT1: Angelika a kráľ

Sviatky prinesú aj nenapodobiteľnú Angeliku (krásna Michèle Mercier) francúzskeho režiséra Bernarda Borderieho. Markíza anjelov si v časti s názvom Angelika a kráľ po smrti manžela Phillipa du Plessies de Belliere plní povinnosti na kráľovskom dvore. Tam ju stretávajú mnohé nebezpečenstvá, stáva sa súčasťou travičskej aféry, no zároveň aj spoznáva aj osobnosti tamojšej kultúry.


Mohlo by vás zaujať: Angelika, markíza anjelov smúti: Jej milenec tragicky zomrel...


Nedeľa, 28.decembra

13:25 Markíza: Poklad na Striebornom jazere

Prvým sfilmovaným dielom knižnej série o Apačovi Winnetouvi a o bielej tvári Old Shatterhandovi, ktorí sa stali pokrvnými bratmi, nebol paradoxne Winnetou I, ale Poklad na Striebornom jazere. Vychutnajte si snahu dvoch priateľov zastaviť banditu Conela, ktorý sa po masakre na Batlerovej farme pokúša získať bájny poklad na spomínanom Striebornom jazere, a zároveň chcú pomstiť smrť otca ich priateľa Freda Engela.


Mohlo by vás zaujať: Klaus Kinski z Winnetoua: Dlhé roky znásilňoval vlastnú dcéru!


16:05 Nova: Kung-Fu Panda 2

Pokračovanie úspešného animáku prináša opäť ďalšiu dávku akcie, humoru a dobrodružstva v podaní legendárnych Dračích bojovníkov. Panda Po spoločne s priateľmi  tigricou, žeriavom, modlivkou, zmijou a opičiakom musia zabrániť tomu, aby zlosyn Lord Shen ukradol magickú zbraň, s ktorej pomocou by dokázal dobyť Čínu a zničiť prastaré umenie kung-fu. Po musí pátrať v minulosti a vo svojich koreňoch, na ktoré úspešne zabudol. Jedine tak môže získať schopnosti, ktoré mu dajú šancu na víťazstvo.


Mohlo by vás zaujať: Ľadové kráľovstvo 2: Najúspešnejší animák sa dočká pokračovania


20:00 ČT2: Rain Man

Charlie Babbitt (Tom Cruise) zisťuje, že má problém. Po tom, ako mu zomrel otec, zisťuje, že v záveti odkázal svoj majetok Raymondovi (Dustin Hoffman), Charlieho autistickému bratovi. Pre egocentrika, akým Charlie je, bude ťažké vyrovnať sa s faktom, že na svete existuje niekto excentrický ako on. Čoskoro sa však aj preňho začne veľké dobrodružstvo v tomto Oscarovom filme, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie.


Mohlo by vás zaujať: Zábery, ktoré ste nemali vidieť: Takto sa hviezdy strápňovali na kastingoch!


20:20 Jednotka: Rysavá jalovica

Slovenská klasika s nezabudnuteľným Jozefom Kronerom taktiež nesmie chýbať. Opäť sa tak na Jednotke môžeme tešiť na príbeh Adama Krta a jeho ženy Evy, nakrútený podľa poviedky Martina Kukučína. Adam sa vyberie na jarmok predať kapce a v dobrej nálade kúpi aj jalovicu. Cestou domov sa zastaví v krčme, čo je však osudová chyba - zatiaľ čo si užíva alkoholického opojenia, ktosi mu jalovičku odviaže. Môžu sa tak začať štedrovečerné patálie plné humorných situácií.


Mohlo by vás zaujať: Legendárny herec Jozef Kroner: Chýba nám už 15 rokov!


20:30 Markíza: E.T. Mimozemšťan

Markíza ponúkne v nedeľný večer jeden z najslávnejších sci-fi snímok histórie. Neďaleko Los Angeles jednej noci pristali mimozemšťania, ktorí sa však rýchlo musia pratať preč, inak hrozí, že ich odhalia ľudia. Zabúdajú však na jedného člena posádky a ten tak ostáva opustený na neznámej planéte. Nájde úkryt v kôlni jedného z domov, kde ho objaví 10-ročný Elliot. Dobromyseľný E. T. nadviaže s chlapcom a jeho sestrou Gertie citové spojenie, pričom deti čoskoro zisťujú, že musia čo najskôr najsť jeho súputníkov, inak zomrie...


Mohlo by vás zaujať: TOP filmoví mimozemšťania: Týchto by ste stretnúť (ne)chceli!


Pondelok, ​29. decembra

8:05 Jednotka: Asterix a Galovia

Ďalší prázdninový pondelok môžu deti a pamätníci začať aj pri sledovaní populárneho animovaného spracovania francúzskeho komiksu o nezdolateľných Galoch. Rimania sa zúfalo snažia odhaliť tajomstvo nadpozemskej sily odbojných Galov a získavajú informácie o zázračnom nápoji. Popletený Getafix ho vodcovi Rimanov síce uvarí, no nepodarí sa ideálne. Má totiž úplne iné účinky, ako sa očakávalo...


Mohlo by vás zaujať: Asterix a Obelix oslavujú, majú 50!


20:15 Prima: Poslušne hlásim

Prima medzi sviatkami poskytne televíznym divákom aj pokračovanie dobrodružstiev známeho popletu Švejka. Tento raz sa môžeme tešiť na to, ako Švejk zablúdi, zatknú ho ako ruského špióna a len s veľkým šťastím sa vyhýba trestu smrti za vlastizrada. Ale veď viete, ako sa hovorí, odvážnym šťastie prajem, a odvážnym Švejk rozhodne je.


Mohlo by vás zaujať: Český Dracula na svoje upírstvo nedá dopustiť: Zo speváka hercom


20:20 JOJ: Prázdniny

Predstavte si, že ste znudení životom a chcete zmenu. V podobnej situácii sa ocitli aj hrdinky romantickej komédie Prázdniny Amanda (Cameron Diaz) a Iris (Kate Winslet). Amanda je jemne snobská obyvateľka Los Angeles, Iris zas uzavretá osôbka, ktorá žije v malom domčeku na okraji Londýna. Na Vianoce si vymenia bývanie, aby utiekli pred mužmi a nabrali druhý dych. Ako to však už býva, osud to chce inak a opäť sú to tí chlapi, čo im pomotajú hlavy.


Mohlo by vás zaujať: Nevera v Hollywoode: Celebrity, ktorým partneri nasadili parohy


20:30 Markíza: Zohan: Krycie meno kaderník

Adam Sandler predstavuje ďalšiu bláznivú komédiu, v ktorej sa zhostil hlavnej úlohy. Ako špičkový izraelský bojovník proti terorizmu predstiera vlastnú smrt, aby si mohol splniť veľký sen a stať sa kaderníkom v New Yorku. Už čoskoro zisťuje, že uniknúť minulosti nebude také jednoduché, ako sa spočiatku zdalo. Ako však zistia jeho priatelia i nepriatelia, so zamilovaným Zohanom je neradno sa zahrávať...


Mohlo by vás zaujať: Prečítajte si viac o Adamovi Sandlerovi!


22:00 Nova: Šéfovia na zabitie

Manžér Nick, účtovník Kurt a zubný asistent Dale čelia jednému obrovskému spoločnému problému - neznášajú svojich šéfov. Chcú pracovný postup, no čo môžu urobiť, keď ich bossmi sú psychopat, nymfomanka alebo bastard? Výpoveď nie je riešenie, a preto sa po pár drinkoch a pochybných radách od bývalého trestanca rozhodnú, že sa ich zbavia. Ako sa ale ukáže po pár situáciách, ich plán rozhodne nie je blbuvzdorný...


Mohlo by vás zaujať: Filmové mýty: Chaplin dvojníkom, nahá žena v detskom filme!


Utorok, 30. decembra

20:05 Film plus: Sedem psychopatov

Krimi komédia plná uletených nápadov britského režiséra Martina McDonagha (V Brugách) ponúka divákom šialený príbeh Martyho (Colin Farrell), spisovateľa, ktorému chýba inšpirácia. Zhodou bláznivých okolností sa zapletie do zločinu, ktorý mu na jednej strane môže priniesť tony nových nápadov, na strane druhej ho ale aj pripraviť o život. Kamaráti sa totiž rozhodli uniesť psa patriacemu gangsterovi (Woody Harrelson) s tak trochu výbušnou povahou.


Mohlo by vás zaujať: Úspešný seriál od HBO má novú hviezdu: Zahrá si v ňom Colin Farrell


20:20 Nova: Kocúr v čižmách

Opäť jedna zábavka (nielen) pre najmenších. Kocúr v čižmách, ktorého v pôvodnom znení skvelo nadaboval španielsky elegán Antonio Banderas. Samotného mačacieho hrdinu si možno pamätáte z filmov o škaredom a nevrlom zlobrovi Shrekovi. Tentokrát sa môžete tešiť na príbeh predchádzajúci animákom o zelenej príšere z bažín, pričom svetlá reflektorov mieria práve na kocúra, ktorý sa bude musieť poriadne zapotiť, aby unikol zákonu....


Mohlo by vás zaujať: Vychutnajte si Telo na telo s Banderasom už na Štedrý večer na Nove


20:30 Markíza: Múmia: Hrob dračieho cisára

Hlavné postavy prvých dvoch dielov komediálnej dobrodružnej série Múmia sa vracajú na scénu, tento raz ale aj so svojim synom Alexom. Ten zdelil po otcovi Rickovi (Brendan Fraser) poplašenú povahu, no takisto aj odvahu a záujem o archeológiu. Spolu s rodičmi musí zastaviť generála Janga, ktorý chce oživiť Dračieho cisára a spolu s ním a jeho vojskom ovládnuť svet. Tieto múmie sú však iná liga ako tie egyptské a podarená rodinka sa bude musieť poriadne obracať, aby odvrátila prichádzajúcu apokalypsu.

Mohlo by vás zaujať: Herec Brendan Fraser žaluje producentov: Žiada tri milióny dolárov!

21:35 DOMA: Láska cez internet

Romantický príbeh dvoch ľudí stojacich na opačnej strane barikády. Joe Fox (Tom Hanks) vlastní najväčšiu sieť kníhkupectiev na Manhattane a nebojácne expanduje. Kathleen (Meg Ryan) zas má obchod, ktorý zdedila po matke a má k nemu silný citový vzťah. Joe však v jeho blízkosti otvára ďalšiu pobočku a Kathleen sa potrebuje vyrozprávať svojmu anonymnému dôverníkovi. Pozná ho iba cez internet, no cíti sa s ním byť duševne spriaznená. Je preto veľmi prekvapená, keď nakoniec zisťuje, že dotyčným neznámym je práve Joe.


Mohlo by vás zaujať: Tom Hanks sa predstaví v trileri o zneužívani osobných údajov


22:10 JOJ: Starsky a Hutch

Čo sa stane, keď sa dokopy dajú dvaja na pohľad absolútne nesúrodi policajti? Filmoví fajnšmekri to môžu zistiť v komédii Starsky a Hutch s Benom Stillerom a Owenom Wilsonom. Ben Starsky je horlivý strážca zákona, ktorý vďaka svojmu prehnanému nadšeniu strieda jedného partnera za druhým. Na druhej strane tu ale máme Kena Hutcha. Tomu zas škodí túžba po rýchlych peniazoch a bezstarostnosť. Ich šéf dúfa, že ak spoja sily, možno sa konečne pohnú tým správnym smerom.


Mohlo by vás zaujať: Najhorší šéfovia Hollywoodu: Cameron či Disney ako ich nepoznáte


Streda, 31. december

20:00 JOJ Kameňák, Kameňák 2, Kameňák 3

Posledný večer roku 2014 si môžete užiť aj v spoločnosti kultovej českej komedickej trilógie Zdeňka Trošku. Príbehy obyvateľov malého mestečka Kameňákov začali divákov svojimi vtipmi baviť prvýkrát už pred jedenástimi rokmi. 


Mohlo by vás zaujať: Prekvapivé odhalenia Kameňáku: Sex naostro, viagra a pokazené scény!


21:10 Markíza: Chart Show

Slovenský líder Markíza ponúkne divákom trojhodinu silvestrovskú hudobnú šou pod taktovkou Adely Banášovej. Diváci si tak posledný deň roku budú môcť pozrieť druhú časť dávky hudobných hitov, tentokrát ale spojených s príchodom nového roka a patričnou oslavou.


Mohlo by vás zaujať: Banášová v novom hudobnom programe: Chartshow začína už onedlho


20:05 Jednotka: Milujem Slovensko

Silvestrovské vydania obľúbenej šou verejnoprávnej televízie si pre divákov opäť pripravilo dávku humoru a zároveň otázky o našej krajine, ktoré by každý správny Slovák mal vedieť zodpovedať. Okrem kapitánskej dvojice Adela Banášová a Dano Dangl, budú v špeciálnej časti Slovensko ohurovať a baviť seba i divákov Andrej Bičan, Michal Hudák, Marcel Merčiak, Miňo Kereš, Dagmar Dianová a Nikol Weiterová.


Mohlo by vás zaujať: Čarovné Vianoce na RTVS: Klasické rozprávky, ale aj horúca premiéra


20:15 Prima: Karel Gott 2014

Milovníkov hudby poteší televízia Prima ponúkajúca záznam koncertu najúspešnejšieho českého speváka všetkých dôb Karla Gotta. Božský Kája sa 8. decembra predstavil v zaplnenej pražskej O2 Aréne, kde divákom predviedol šou plnú jeho nezabudnuteľných hitov a charizmatického vystupovania. Ak ste teda tento koncert naživo nevideli, nemusíte zúfať.


Mohlo by vás zaujať: Český slávik má svojich víťazov: Nečakané gesto Gotta, Bílá s hlavou v smútku!


21:55 Nova Cinema: Pofajčíme, uvidíme 3

Dobrý spôsobom, ako sa rozlúčiť so starým rokom, môže byť aj v spoločnosti priateľov a šialenej komédie. Film režiséra Todda Strauss-Schulsona druhú požiadavku rozhodne spĺňa. Zažite aj vy divokú jazdu, keď sa starí známi Harold a Kumar po rokoch odlúčenia opäť dávajú dohromady, aby našli náhradu za zničený vianočný stromček. Ešte predtým sa ale vydajú na drogový trip, ktorí nedopadne podľa ich predstáv a spustí lavínu neuveriteľných udalostí.


Mohlo by vás zaujať: Sexica z Pofajčíme, uvidíme má nového chlapa: Randí s hercom z Melrose Place!


Štvrtok, 1. január

14:35 Markíza: Charlie a továreň na čokoládu

Medzi najznámejšie snímky Tima Burtona patrí aj magické sfilmovanie románu Charlie a továreň na čokoládu známeho spisovateľa Roalda Dahla. Charlie Buckett je dobrý chlapec, ktorého rodina však trpí núdzou. Jeho vášňou je čokoláda aj napriek tomu, že si ju môže dovoliť iba na narodeniny. Jedného dňa však vyhrá aj s ďalšími štyrmi deťmi cestu po fantastickej čokoládovej továrni, ktorú vlastní excentrický Willy Wonka (Johnny Depp) a jeho exotickí zamestnanci. Rozprávkové dobrodružstvo sa tak môže začať.


Mohlo by vás zaujať: Helena Bonham Carter končí s herectvom?


20:05 Prima: Rio

Animovaný príbeh vzácneho papagája Blu chytí za srdce a len tak nepustí. Zvierací hrdina žije v meste so svojou pani Lindou, pričom tvoria nerozlučný pár. Keď jedného dňa zistia, že na svete existuje ešte jeden papagáj ako on, vydajú sa do Brazílie, aby mu splnili sen. Všetko sa však mení v okamihu, keď priekupníci so zvieratami unesú ako Blua, tak aj jeho novú parťáčku Perlu. Dokážu síce utiecť, no vyhrané zďaleka nemajú. Na Blua ešte čaká dlhá cesta plná život meniacich rozhodnutí.


Mohlo by vás zaujať: Nominácie na Annie Awards: Animovaným filmom vládnu Škatuliaci


20:05 ČT1: Revival

Kapela Smoke bola českou obdobou Rolling Stones až pokiaľ sa záhadne nerozpadli. Každý zo štvorice muzikantov sa s krutým údelom vyrovnal po svojom a rovnako vlastné pohnútky majú rockeri aj pri návrate. Štvorica Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg si opäť začína užívať hudbu, kamarátstvo a pocity, ktoré vedú k množstvu prekvapivých a komických situácií a rozlúšteniu záhady, prečo sa kedysi rozpadli.


Mohlo by vás zaujať: Česká komediálna novinka: Toto je zaručený liek na vianočný stres


20:20 JOJ: Vtáčí úlet

Vtáčí úlet rozpráva príbeh dvoch odvážnych moriakov, ktorí sa pokúšajú zachrániť celý svoj druh. Ich misia je jednoduchá - ukradnúť stroj času, vrátiť sa do 17. storočia a odstrániť moriakov zo sviatočného stola Dňa vďakyvzdania. Hlasy hlavným zvieracím postavám prepožičali hollywoodske esá ako Woody Harrelson, Owen Wilson či Amy Poehler.


Mohlo by vás zaujať: Obľúbení Simpsonovci oslavujú: Toto sme s nimi prežili


22:00 Dajto: Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Jason Statham ako šialený Chev Chelios je späť a opäť bude bojovať o život. Tentokrát mu jeho nezničiteľné srdce ukradne čínska mafia a nahradí ho batériou, ktorú musí pravidelne dobíjať elektrinou. Túžba po pomste ženie hrdinu vpred a Chev sa tak vydáva na nebezpečnú odyseu ulicami každého s úmyslom zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty.


Mohlo by vás zaujať: VIDEO kultového Kuriéra z roku 1990: Týmto vám zaručene vyrazí dych!


Zdroj: telkac.sk 

Foto: thinkstock.cz

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj