TV TIPY Exotický vikend: Kovboji, votrelci, Rokfort či perzský princ

TV tipy
30.01.2015TV tipŠkoláci oslavujú, prvý polrok majú za sebou. Ak sa náhodou nikam nechystáte na lyžovačku, môžete si spolu s nimi vychutnať viacero kvalitných filmov, ktoré nám televízie tento víkend ponúkajú. A že je ich dosť, o tom s môžete presvedčiť s nami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok, Markíza 20:00: Harry Potter a Fénixov rád

Piaty film o mladom čarodejníkovi prináša oveľa temnejší dej, než v predchádzajúcich dieloch. Lord Voldemort sa vracia v plnej sile, no zatiaľ ovláda čarodejnícku spoločnosť a ministerstvo mágie z úzadia. Harry pripravuje svojich spolužiakov, odvážnych mladých čarodejníkov na mimoriadne náročný a nebezpečný súboj na Rokforte, kde čelia nebezpečnej vyslankyni Ministerstva Dolores Umbridgeovej. Okrem iného sa v jeho svete čoraz viac začína brojiť proti muklom a formuje sa odboj proti Voldemortovi s názvom Fénixov rád.


Mohlo by vás zaujať: Život ako v Harrym Potterovi: Zažite Rokfort na vlastnej koži


Jednotka 21:45: Ryba menom Wanda

Wanda (Jamie Lee Curtis) si privedie do Anglicka svojho nového tajného milenca Otta, aby jej pomohol s jej parťákmi Georgeom a Kenom ukradnúť diamanty v hodnote 20 milónov dolárov. Georgea následne nabonzujú polícii, aby si ich mohli užiť sami, on ich však ukryje na tajné miesto. Šialený hon za diamantmi tak môže začať. Snímka režisérskeho a scenáristického dua John Cleese a Charles Crichton z roku 1988 získala viacero ocenení, medzi inými aj Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe.


Mohlo by vás zaujať: Jamie Lee Curtis z Hororu Halloween mala autonehodu


Sobota, Markíza 20:30: Bláznivá hlúpa láska

Život štyridsiatnika Cala Weavera sa jedného dňa rúca. Má skvelú prácu, pekný dom a nádhernú manželku Emily s deťmi. To, čo vyzeralo ako vysnívaná idylka, zrazu dostáva trhliny, keď mu Emily oznamuje, že ho podvádza a chce sa rozviesť. Calovi sa všetko rozsype sám a ostáva sám s obrovskou nevýhodou - keďže Emily bola jeho láska zo strednej, nerandil už desaťročia. Zúfalého Cala si počas jedného večera v bare pod svoje ochranné krídla zoberie tridsiatnik Jacob Palmer a pomôže mu zorientovať sa. Ukáže mu príležitosti, ktoré naňho čakajú...


Mohlo by vás zaujať: Trápenie hviezdneho herca: Maniačka ho drží v hrsti, nedokáže sa jej zbaviť!


JOJ 20:30: Princ z Perzie

Vychutnajte si exotickú akciu a intrigy z kráľovského dvora bájnej Perzie na motívy slávnej videohry od tímu, ktorý na hollywoodske plátna a na vaše televízne obrazovky priniesol úspešnú sériu Piráti z Karibiku. Princ Dastan (Jake Gyllenhaal) sa bude chtiac-nechtiac musieť spojiť so záhadnou princeznou Taminou (Gemma Arterton), aby pred temnými silami ochránili nevyčísliteľný artefakt a dar od bohov s názvom Piesky času. Jeho vlastnikom sa totiž vďaka nemu môže vracať v čase a v podstate vládnuť svetu.


Mohlo by vás zaujať: Autorka predlohy oscarovej snímky: Ľutujem, že som ju napísala


Nedeľa, Markíza 20:30: Kovboji a votrelci

Kombinácia westernu a sci-fi znie na prvý pohľad bizarne, herecké obsadenie ale sľubujú zaujímavý zážitok. Cudzinec (Daniel Craig) sa prebral z bezvedomia neďaleko mesta Absolution, a vôbec nič nepamätá. Následne ocitnete v meste, kde nenávidía ľudí odinakiaľ a kde tvrdou rukou vládne plukovník Dolarhyde (Harrison Ford). Bude však ešte horšie, pretože zhora prichádzajú podivné zvuky a oslepujúce svetlá, obyvatelia mesta bez stopy miznú a nikto nevie, ako sa brániť a kedy príde rad naňho - tomu sa hovorí aj permanentný teror. Práve cudzinec, ktorý je prenasledovaný od chvíle, keď sa v meste objavil, sa stane ich jedinou nádejou.


Molho by vás zaujať: Výhovorky slávnych: Umelý penis a iné nezmysly, zasmejete sa!


Nova 20:20: Sněženky a machři po 25 letech

Stačilo náhodné stretnutie Vikiho Cabadaja s profesorom Kardom pri lyžiarskom vleku, aby vznikol nápad usporiadať na turistické horskej chate zraz bývalých spolužiakov. Od ich búrlivého lyžiarskeho kurzu totiž uplynulo dvadsaťpäť rokov. Užite si krásnu nedeľu v spoločnosti českej komédie, ktorá rozpráva o humorných príbehoch a životných šrámoch obľúbených postáv z pôvodného filmu - okrem už spomínanej dvojice sú to Karel Mácha, Radek Převrátil, profesorka Hanka a, samozrejme, Marika Kardová.


Mohlo by vás zaujať: Jedinečná šou aj vo vašom meste: Roztočia to Polívka, Lasica či Kuly


Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkac.sk

Tagy: TV Tipy Jake Gyllenhaal

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov