77%  
 

Tlkot srdca - Pilot

 

Séria 1 Epizóda 1: Pilot

Rok: 2009
Réžia: Mikael Salomon
Napísal:
Hrajú: Jada Pinkett Smith, David Julian Hirsh, Christina Moore, Suleka Mathew, Hannah Hodson
Vyzerá to tak, že deň prvého výročia úmrtia manžela riaditeľky opatrovateľov Richmondskej nemocnice Svätej trojice, Christiny Hawthornovej, bude pre ňu obzvlášť dlhý. Po tom, ako sa snaží dostať cez až príliš zásadového člena bezpečnostnej služby pracujúceho pri hlavnom vchode do nemocnice, Christine nedokáže zastaviť Dávida Gendlera, pacienta s rakovinou a bývalého najlepšieho priateľa jej manžela, pokúšajúceho sa skoncovať so svojím životom skokom zo strechy. Ponárajúc sa do denného chaosu, ktorý je pre Richmondskú nemocnicu tak príznačný, musí Christina opatrne prehovárať Isabel, bezdomovkyňu, ktorá žije doslova na schodoch nemocnice, aby jej odovzdala vážne chorého novorodenca, ktorého skrýva.
Christina následne čelí chúlostivým otázkam po tom, ako opatrovateľ Raz Stein ignoruje svoje inštinkty a poslúchne príkaz doktora, aby podal liek, o ktorom má podozrenie o jeho možných smrteľných následkoch, chorľavému Irackému vojenskému veteránovi Stephenovi Sharpovi. Keď sa doktor snaží pripísať Rayovi vinu za to, že desiatnika Sharpa takmer pripravil o život, pripadá Christine úloha prísť sužovanému opatrovateľovi na pomoc. Potom, ako sa postavila na stranu zelenáča počas neoprávneného výstupu nemiestneho doktora, zisťuje Christina, že dieťa Isabel, ktorá tvrdila, že novorodenca našla na ulici, ho v skutočnosti sama porodila a to teraz bojuje o život na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti.
Ako keby toho nebolo dosť, musí Christina po tom, ako pretrpí uštipačné poznámky zo strany svojej svokry Joanny (členky nemocničnej rady) o tom, že sa nedostavila na spomienkovú večeru na počesť svojho manžela, nechať všetko tak a letieť do školy, kde sa jej 14 ročná dcéra Camille pre svoju vzdorovitú povahu opäť dostala do problémov. Nakoniec, keď Camille pomôže vyhnúť sa takmer istému vylúčeniu zo školy a predtým ako ju posiela na spomienkovú večeru na počesť svojho otca, ukončuje Christine deň obzvlášť dojemnou spomienkou, ale ešte predtým sa ubezpečí, že všetci - David, Isabel a jej dieťa - dostávajú tú najlepšiu možnú starostlivosť.