75% 70%  
 

Vraždy v Midsomeri - Vidiecky život

 

Séria 9 Epizóda 6: Vidiecky život

Žáner: Iné
Rok: 2011
Réžia: Simon Langton
Napísal: ,
Hrajú: Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Šéfinšpektor Barnaby vyšetruje vraždu muža z dediny Elverton, kde vládnu nanajvýš napäté vzťahy - jedna skupina je za postavenie supermarketu, ďalší sú jeho odporcami. Obeť mnohí dedinčania poznali, ale najmenej pod štyrmi rôznymi menami. Barnaby si nie je istý, či muža zavraždili preto, že pracoval pre stavebnú spoločnosť, alebo pre jeho vzťahy s viacerými ženami...
Dedina Elverton-cum-Latterly žije projektom nového supermarketu na mieste opusteného starého mlynu, ktorý si niektorí želajú, ale iní kategoricky odmietajú. Joyce Barnabyová predstaví manželovi, šéfinšpektorovi Tomovi Barnebymu príťažlivú Rose Southerlyovú, ktorá organizuje u seba doma kurzy varenia. Rose a ďalší obyvatelia dediny sa večer zídu na schôdzi o supermarkete, ktorá sa zvrhne v bitku. Majiteľ hostinca Danny Piggott, zástanca supermarketu, sa pobije s mužom, ktorý je z tábora odporcov.
Na druhý deň nájdu Dora a Otis, dcéra Rose a syn Dannyho, ktorý je do pôvabnej vdovy Southerlyovej zamilovaný, v starej píle mŕtvolu neznámeho staršieho muža. Videli ho už ráno, ako na lúke čosi zbiera a ukladá si do plechovky. Zavraždili ho niekoľkými ranami nožom do hrude. V jeho veciach sa nájdu doklady na meno Frank Hopkirk, hoci vystupoval aj pod inými menami.
Ako sa neskôr ukáže, spolupracoval ako ekologický konzultant s firmou Goodfare, ktorá má nový supermarket postaviť. Dochádzal aj na kurzy varenia k Rose, kým jeho manželka ho doma vídala iba zriedkavo. Policajtom však prezradí, že jej manžel mal okrem svojej práce aj početné mimomanželské styky s miestnymi dámami.
O niečo neskôr nájdu nôž, ktorým Franka ubodali a ukáže sa, že je to nôž Rose Southerlyovej, sú na ňom napokon aj jej odtlačky. Rose má v dedine veľa obdivovateľov a muži sú do nej doslova zbláznení. Okrem majiteľa hostinca Piggotta je to tiež Orlando Lamington, ktorý spolu s manželkou Ginnou vlastní žrebčinec a organizuje kurzy jazdenia.
Ďalší manželský pár, Celia a Jeremy Patchettovci, majú zase klub, kde sa záujemcovia môžu zoznámiť s umením lovu a rybolovu. Prevažne mužskí klienti tu však nachádzajú ešte niečo iné - Ginna vystupuje ako domina pre mužov, ktorí si potrpia na jazdecký bičík, kým Celia čaká na lovcov v lese a hrá úlohu "osamelej panny", potrebujúcej mužskú ochrannú ruku.
Keď Barnaby so seržantom Jonesom objavia u Rose skrytú kameru, a ona musí s pravdou von - v ťažkej finančnej situácii po smrti manžela si dala od bohatých zákazníkov platiť za celkom iné služby. Dohodila ich aj Lamingtonovcom a Patchettovcom a obchody len tak kvitli.
Jedným zo zákazníkov bol aj zavraždený Frank Hopkirk. Ktorá z týchto skutočností však bola taká závažná, že sa stala príčinou vraždy? Pitva odhalí zaujímavý fakt.