Rok:
2010
Réžia:
Gwyneth Horder-Payton
Napísal:
Frank Darabont , Charles H. Eglee , Jack LoGiudice
Hrajú:
Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn
Obsah:
Po poslednom útoku je Alexandria v troskách. Najpálčivejším problémom je nedostatok potravín pre všetkých. Maggie navrhne podniknúť riskantnú misiu za zásobami do starej základne, lenže tá je v rukách nepriateľa. Eugene vyráža na diplomatickú misiu do novej komunity Spoločenstvo, aby nadviazal vzťahy s jej predstaviteľmi. Skupina na čele s Maggie sa vydá na misiu za zásobami, ale čelí nečakaným hrozbám. Pred búrkou sa ukryjú v starých podzemných tuneloch, ale tie sú oveľa nebezpečnejšie, ako sa zdalo. Napätie medzi Maggie a Neganom vyvrcholí, keď sa k nej Negan otočí chrbtom vo chvíli najväčšej núdze.
V XI. sérii hľadajú obyvatelia zničenej Alexandrie nový priestor pre život. Možné útočisko ponúka Spoločenstvo, rozsiahla sieť komunít s najmodernejším vybavením a viac než päťdesiattisíc obyvateľmi žijúcimi v rôznych kolóniách. Zdanie pokojného bezpečného domova je však veľmi klamlivé. Hľadanie zásob jedla a nového domova neustále sprevádzajú konfrontácie so tajomnou frakciou nepriateľských Vyvolených, ktorí napadli a obsadili Meridian, bývalú kolóniu vedenú Maggie. Daryl, Carol, Negan, Maggie, Eugene a ich spojenci sa učia nové taktiky prežitia a čelia poslednému boju, v ktorom ide o všetko.
Zvyšok ľudstva bojuje o prežitie v desivom svete, ktorý ovládli zombie - neživé krvilačné monštrá rozsievajúce smrť. Väčšou hrozbou než chodiace mŕtvoly sú však zločinecké gangy a lúpeživé polovojenské komunity, ktoré okrádajú, zotročujú a masakrujú preživších hľadajúcich svoj nový domov.