Prima Cool
 
 

NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

 

Prima Cool | - sobota 27. apríl

Pôvodný názov: The Last Ship
Dĺžka: 55 minút
Žáner: Akčné a Dobrodružné
Krajina: USA, Kanada
Rok: 2014
Réžia: Jonathan Mostow
Napísal: , ,
Hrajú: Eric Dane, Rhona Mitra, Adam Baldwin, Charles Parnell, Sam Spruell
Hra na schovávačku: V dome na námornej základni sa pod posteľou chlapca nájde nabitá zbraň, z ktorej sa nedávno strieľalo a na jej hlavni sú zvyšky mozgu. Chlapec tvrdí, že zbraň našiel na ihrisku v kanáli. NCIS má však o jeho tvrdeniach pochybnosti a preto zamiera pozornosť aj na jeho kamarátov Zana a Travisa. Zane prizná, že zbraň našiel Travis hneď vedľa mŕtvoly. Abby zisťuje, že pred štyrmi rokmi bol rovnakou zbraňou zabitý zamestnanec pošty. Chlapci privedú vyšetrovateľov na miesto nálezu, tam však ostal už len kus ucha...
Približný odhad: Kort žiada Gibbsa o láskavosť, ktorú mu dlží a dohodne si s ním stretnutie. Keď Gibbs dorazí na miesto, nájde tu dvoch mŕtvych mužov. Kort tvrdí, že sa jedná o mužov, ktorí pracujú pre hľadaného zločinca Jonathana Siravu. Podľa všetkého by sa Sirava mal ešte ukázať. Gibbs preto privolá svoj tím. Dočkajú sa však iba jeho účtovníka. Ten je ochotný hovoriť len výmenou za imunitu.
Seriál z prostredia námornej kriminálnej polície. Tím pod velením agenta Gibbsa (Mark Harmon) vyšetruje úmrtia príslušníkov námornej pechoty a rieši zločiny spáchané na vojenských základniach. Hlavnými postavami seriálu sú agentky Caitlin "Kate" Toddová (Sasha Alexander), ktorú neskôr nahradí Ziva Davidová (Cote de Pablo), forenzná laborantka Abigail "Abby" Sciuto (Pauley Perrette), zvláštny agent Anthony "Tony" DiNozzo (Michael Weatherly), počítačový expert prezývaný tiež holub Timothy McGee (Sean Murray) a patológ Dr. Donald "Ducky" Mallard (David McCallum).