Bratia ako sa patrí
58% 65%  
 

Bratia ako sa patrí
61%

 
Pôvodný názov: Stuck On You
Dĺžka: 150 minút
Žáner: komédia
Krajina: USA

Rok: 2003
Réžia: Bobby Farrelly , Peter Farrelly
Napísal: , , ,
Hrajú: Matt Damon, Eva Mendes, Greg Kinnear, Wen Yann Shih, Pat Crawford Brown
To, čo sa v prenesenom zmysle slova hovorí o niektorých súrodencoch - že jeden bez druhého neurobia ani krok - platí v prípade Boba a Walta doslova. Sú totiž siamskymi dvojčatami, zrastenými od ramien po boky a zdieľajú spoločný život, prácou počínajúc a ľúbostným životom končiac.

Menej priebojný Walt je zmierený s tým, že musí ustupovať asertívnejšiemu a ctižiadostivejšiemu Bobovi. Keď si však jeho dvojča - vášnivý ochotník - zmyslí ísť do Hollywoodu a pokúsiť sa o kariéru herca, je to aj na Walta silná káva. Bob si však presadí svoje.
Nielenže odcestujú, nielenže si zoženie vlastného agenta, ale dostane aj rolu v televíznom seriáli. Pre taký zázrak je len jediné vysvetlenie - superstar Cher, ktorá sa chce vyvliecť zo zmluvy na seriál, využije právnickú kľučku , ktorá by jej umožnila od zmluvy odstúpiť. Preto trvá na angažovaní Boba, nezvyčajného dvojpartnera.

Producent zistí, o čo ide a prikývne na nezmyselnú požiadavku. Seriál odštartuje a celkom nečakane stúpa popularita hereckého začiatočníka. Ten za účinnej pomoci celého štábu predstiera, že Walt neexistuje. Ako v každej bláznivej komédii musí príbeh dôjsť do absurdity.
Nielenže má seriál úspech, ale Bob sa stane hviezdou. Zákonite však nastane chvíľa, keď už nie je možné kamuflovať druhé dvojča, a to sa musí objaviť na verejnosti. Šťastena je siamskym dvojčatám naklonená aj naďalej - honorár umožní, aby obaja bratia podstúpili operáciu, ktorá ich od seba oddelí.
Konečne nastane chvíľa, o ktorej toľko rokov snívali: každý môže ísť vlastnou cestou. Lenže na roky, strávené bok po boku, nie je možné len tak zabudnúť...

Matt Damon a Greg Kinnear patria k sebe a držia spolu. Sú totiž siamské dvojčatá, ktoré dobývajú Hollywood! Americká komédia (2003)