87% 80%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Anonym

 

Séria 1 Epizóda 8: Anonym

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Sériový vrah, ktorý aranžuje svoje obete vo vani tak, aby vyvolali zdanie samovraždy, udrel znova!
Pred troma mesiacmi zavraždili Roycea Harmona, ktorého smrť bola naaranžovaná tak, aby to vyzeralo ako samovražda. Teraz však sériový "vaňový" vrah udrel znovu. Ktokoľvek vrah je, má veľmi dobré znalosti kriminálneho vyšetrovania a je natoľko drzý, že zámerne zanechá dôkaz, aby zmiatol Gila Grissoma a jeho tím. Warrick a Nick vyšetrujú prípad muža, ktorý sa s autom zrútil z útesu...
V kúpeľni hotelovej izby nájdu telo muža zabaleného do spacieho vaku a strelnou ranou na hrudi. Gil Grissom si je istý, že vrah, ktorý pred troma mesiacmi rovnakým spôsobom zabil Roycea Harmona udrel znova. Pri tele nájdu malý magentofón, s páskou, na ktorej je uvedený posledný odkaz údajného samovraha. Obeť identifikujú ako Stewarta Ramplera.
Grissom povie Sare všetko o predchádzajúcom vyšetrovaní. Odtlačok na magnetofóne ich vtedy priviedol k Paulovi Millanderovi, mužovi, ktorý podľa svojich rúk vyrába latexové odliatky na halloweenske masky. Lenže, na magnetofóne tentoraz nájdu Grissomov odtlačok! Je jasné, že vrah sa im vysmieva.
Nicka a Warricka privolajú k prípadu šoféra, ktorý svojím autom spadol z útesu. Spolu s políciou, hasičmi a záchranármi hľadajú šoféra, pretože v aute nie je. Tam sa nachádza na zadnom sedadle iba mŕtvy pasažier. Nick nájde kúsok od auta fľašu od piva. Kam zmizol šofér?
Z karty Stewarta Ramplera niekto vybral hotovosť v bankomate. Podľa výpovede bezdomovca, ktorý má pri sebe bankomatovú kartu obete, mu ju dal neznámy muž. Opis sedí na Paula Millandera. Grissom si je istý, že vrahom je práve on a začne vyšetrovanie brať osobne. V tej chvíli Millander dostane tretiu obeť.