Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Pri stavenisku novej diaľnice našli telo mladej ženy natlačené do rúry konštrukcie, ktorá zavlažuje pole s lucernou. Neďaleko leží ďalšie mŕtve ženské telo. Súdni vedci z jednotky CSI, Gil Grissom a Sara Sidleová odhalia, že šlo o sestry Joan a Donnu Marksové.
Zomreli tesne po sebe. Vyšetrovatelia sledujú stopu z mailovej pošty nebohých žien. Zistia, že Donna sa zoznámila cez internet s istým mužom s prezývkou Apolo. Podarí sa im zistiť jeho identitu - ide o len nedávno prepusteného Mickeyho Rutledgea z nevadského väzenia na podmienku. Ihneď sa stáva hlavným podozrivým. Navyše dôkazový materiál z Donninho bytu prezradí, že pred smrťou mala styk s mužom a v čase jej smrti bola prítomná aj Joan. Vraždil prepustený väzeň? Čo vie o smrti sestier?
Druhým prípadom je mŕtvy muž v lese. Splietol si ho s jeleňom niektorý iný lovec vysokej zveri, alebo ho jednoducho zavraždili? To už musia vyšetriť Catherine Willowsová a Nick Stokes z CSI. Lovec James Jasper mal uzatvorenú vysokú životnú poistku, z ktorej profituje jeho manželka.
To je vynikajúci motív, ale nie dôkaz. Aby vyšetrovatelia zodpovedne objasnili prípad, musia nájsť v lese smrtiacu guľku, čo sa dá prirovnať k hľadaniu ihly v kope sena... Len tá totiž bude hodnoverným dôkazom toho, čo sa vlastne prihodilo.