85% 70%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Dychtivá umelkyňa

 

Séria 2 Epizóda 23: Dychtivá umelkyňa

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Tím Gila Grissoma vyšetruje vraždu známej modelky, ktorú niekto príšerne zohavil. Je možné, že ju zabili práve pre jej úspech?
Pod diaľničným mostom nájdu mŕtvolu ženy s príšerne zohavenou tvárou a čiastočne rozsekaným telom. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o akúsi bezdomovkyňu. Aký je to šok, keď tím súdnych vyšetrovateľov CSI odhalí, že mŕtva ženou bola známou fotomodelkou!
Začínajú teda vyšetrovať beštiálnu vraždu. Vysvitne, že nebohá nebola celkom psychicky zdravá. Svoje drobné telesné nedostatky sa vždy snažila odstrániť tak, aby nikdy nikto nezbadal jej chybičky krásy. Chcela byť vždy najkrajšia a najchudšia modelka na svete.
Súdni vedci pátrajú, či práve táto posadnutosť vlastnou dokonalosťou a extrémnym chudnutím nebola pravou príčinou smrti dychtivej umelkyne. Bola by to priveľká cena za krásu. Kto jej ju však tak závidel, že ju zmaril takým neľudským spôsobom?
Gil Grissom čelí súkromným problémom, ktoré ohrozujú jeho ďalšiu kariéru v jednotke CSI. Zistí totiž, že začína strácať sluch.