91% 60%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Piruety

 

Séria 9 Epizóda 15: Piruety

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Oslavy Nickových narodenín preruší telefonát o vražde v moteli Park Pines. Keď príde na miesto vraždy, zistí, že obeťou je 16-ročná Haley Jonesová, ktorú spoznal pred rokom, keď spolu s Gregom v tom istom moteli vyšetrovali smrť predchádzajúceho manažéra. Haley bolo vtedy milé mladé dievča, ktoré sa zaujímalo o súdne vyšetrovania a flirtovalo s Nickom. Jej otec je motelovým manažérom.
Príbeh sa presunie o 240 dní pred Haleyinu smrť. Nicka znovu povolajú do motela, kde má vyšetriť sexuálny útok na Haleyinu najlepšiu kamarátku Bree. Nicka vtedy prekvapilo, že Haley si odfarbila vlasy na blond, ako imitácia Bree. Tá vyhlási, že už nie sú priateľky, lebo Haley ju začala napodobňovať. Zároveň uvedie, že ju ustavične otravuje Haleyina matka Nicole. Nick ju vypočuje a dozvie sa, že mala aj ďalšiu dcéru Melissu, ktorá zomrela ako dieťa. Nicole je presvedčená, že Melissa by v tomto veku vyzerala ako Bree.
Bree oslavovala v ten deň narodeniny, ale na nič si nespomína. Až na to, že ležala pred motelom a nad ňou stál Haylein otec. CSI odhalí príčinu amnézie