Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
V luxusnej štvrti Miami spadne lietadlo, z ktorého sa vysypú vrecia s peniazmi. Majiteš tvrdí, že ak nedoručí peniaze včas, niekoľko bánk v Atlante skrachuje. Lenže v troskách lietadla sa nájde aj mŕtvola mladej ženy...
Keď laserom oslepia pilota nákladného lietadla, ktoré preváža 1,2 miliardy dolárov v šekoch pre banky na východnom pobreží, stroj sa zrúti neďaleko Miami. Pilot Mike Rydell haváriu prežil a hovorí, že ho oslepilo zelené svetlo. Aj svedok Andrew Stamler, ktorý býva v bezprostrednej blízkosti havárie lietadla, potvrdí, že naň niekto zamieril laserový lúč.
Jednou z obetí leteckého nešťastia, ktoré nájdu na mieste činu, je aj mladá finančníčka Caitlin Townsendová. Jej telo je však neporušené a nedotknuté troskami lietadla. Ukáže sa, že ju na palube museli zavraždiť ešte pred haváriou.
Tímu sťažuje prácu aj bohatá rodina obete, ktorá nechce povoliť jej pitvu. Caitlin sa angažovala pre istú dobročinnú charitatívnu organizáciu. Bolo snáď jej úsilie dôvodom na vraždu? Vyšetrovatelia musia rozpliesť zamotané klbko osobných vzťahov všetkých zainteresovaných aktérov, aby dokázali s istotou vyriešiť zložitý prípad.
Horatio Caine sleduje stopu prevážaných peňazí. Calleigh Duquesneová spolupracuje s svojím bývalým priateľom, detektívom Johnom Hagenom. Netušia však, že ich obnovené priateľstvo môže obom iba uškodiť.