Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
V areáli vysokej školy sa nájde zavraždený mladík. Spôsob zločinu je navlas podobný s dávnejšími prípadmi, lenže páchateľa vtedy chytili, usvedčili a popravili. Je možné, že nebol páchateľom?
Počas rituálu prijímania nováčikov do študentského spolku nájdu v areáli lasvegaskej univerzity úlomky ľudských zubov a mŕtvolu chlapca s dlhými vlasmi. Šéf špeciálnej jednotky CSI Gil Grissom prehľadá v kampuse neďalekú drvičku odpadu. Nemýli sa, skutočne v nej nájdu krv. Všetky stopy zločinu nasvedčujú, že ide o dielo zlopovestného vraha študentiek známeho ako "Blue Paint Killer". Problém je, že toho už dávno odsúdili a popravili. Navyše, psychopat zabíjal iba dievčatá a tentoraz zavraždili chlapca. Ide o čin jeho napodobovateľa alebo popravili nevinného človeka a povestný sériový vrah je na slobode a koná ďalej? Splietol si tentoraz dievča s dlhovlasým chlapcom?
Vrátil sa na scénu zločinec známy z prípadu "Poprava Catherine Willowsovej" (6/22, III. séria)? Pripomeňme si starý prípad. Kriminalistka Willowsová v ňom kedysi obvinila Johna Mathewsa z trojnásobnej vraždy. Dokonalosť techniky dokazovania stôp medzitým pokročila. Po pätnástich rokoch od spáchania zločinov dokázali na základe porovnania stôp DNA, že na smrť odsúdený Mathews mohol z troch žien zavraždiť iba jednu. Vraha dvoch ďalších žien však nebolo možné odhaliť na základe stôp zanechaných na mieste činu. Nádej na dolapenie zločinca svitla, až keď spáchal ďalšiu vraždu rovnakým spôsobom ako pred pätnástimi rokmi.
Súčasný návrat tajomného vraha vysokoškolských študentiek je dávnou nočnou morou Gila Grissoma. Ako aj v predchádzajúcich prípadoch, zločinec zachytáva strach a zúfalstvo svojich obetí kresbou... Nesplietol si však tentoraz dievča s dlhovlasým chlapcom?
Prípad sa zvrtne na súboj mačky s myšou, v ktorom má vrah spočiatku náskok a výborne sa zabáva, keď kriminalistom podhadzuje zmätočné stopy. V súboji s časom a sadistickým vrahom je nasadený celý lasvegaský tím CSI Sadistický zabijak je však omnoho rafinovanejší, ako kriminalisti predpokladali a šokujúce odhalenia sa pre nich zďaleka nekončia.