Dĺžka:
55 minút
Rok:
2004
Réžia:
David Grossman
Napísal:
Anthony E. Zuiker , Josh Berman , Carol Mendelsohn
Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Na škatuľke zápaliek, významnom dôkaze v dávnom prípade vraždy, sa po rokoch objaví odtlačok prsta, ktorý tam v čase vyšetrovania nebol. Alebo ho experti CSI prehliadli a pre ich pochybenie pyká vo väzení nevinný muž?
Syn muža, dávnejšie odsúdeného za vraždu, podá voči rozsudku odvolanie a Grissom (WILLIAM PETERSEN), ktorý prípad kedysi vyšetroval, znova stojí pred súdom ako svedok. Pri výpovedi však Grissom objaví na škatuľke zápaliek odtlačok prsta, ktorý na tomto významnom dôkaze v čase vyšetrovania nebol. Prípad otvoria ešte raz, aby zistili, či Grissom pred rokmi nepochybil a či pre jeho nezodpovednosť nepyká vo väzení nevinný muž.
Hoci doterajší vedúci laboratória CSI Gil Grissom nikdy neporušil pracovný protokol a profesijne nepochybil, jeho nepriateľ, zástupca riaditeľa miamskej kriminálky Conrad Eckley (MARC VANN), ktorý má v kompetencii aj personálne otázky, využije skvelú príležitosť, aby sa mu pomstil.
Rozbije a rozpustí mu celý jeho tím C.S.I. Na jeho miesto, na vedúcu pozíciu šéfa laboratória CSI, vymenuje Catherine Willowsovú (MARG HELGENBERGEROVÁ), ktorej pridelí nočné pracovné zmeny s podriadenými Nickom Stokesom (GEORGE EADS) a Warrickom Brownom (GARY DOURDAN).
Grissomovi pridelí denné zmeny v teréne so Sarou Sidleovou (JORJA FOXOVÁ) a degradovanou inšpektorkou Sofiou Curtisovou (LOUISE LOMBARDOVÁ), ktorej sa zase pomstí za to, že sa vždy zastávala Grissomovej profesionálnej práce.