Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Tím Gila Grissoma vyšetruje prípad letušky, ktorú znásilnili a brutálne dobodali v hotelovej izby. Spôsob vraždy pripomína starší prípad z roku 1999, ktorý sa vtedy nevyriešil. Udrel vrah znovu? Catherine Willowsová zase rieši vraždu malého chlapca, ku ktorej sa priznal jeho brat. Ten však podľa vyhodnotených dôkazov vrahom byť nemôže...
Tím Gila Grissoma vyšetruje prípad letušky, ktorú znásilnili a brutálne dobodali v hotelovej izbe. Vrah celú miestnosť dokonale upratal a nezanechal po sebe takmer žiadne stopy. Rukopis vraždy však pripomína podobný, niekoľko rokov starý prípad, ktorý sa dodnes nepodarilo vyriešiť. Udrel sériový vrah znova?
Aj v roku 1999 bola obeťou znásilnenia a vraždy letuška. Jej izbu puntičkársky vyčistili, kufor a odevy obete odniesli. Na mieste činu mohla kriminálka zaistiť iba vzorku spermy páchateľa a odtlačok prsta. To však nestačilo na obvinenie a odsúdenie podozrivej osoby.
Od roku 1999 sa však vyšetrovacie a analytické technológie nesmierne zdokonalili a preto vyšetrovatelia dnes znova otvárajú starý prípad. Hlavným podozrivým sa stal Jesse Acheson, ktorého odtlačok prsta našli na mieste činu.
Medzitým Nick Stokes s Catherine Willowsovou riešia ďalší tragický prípad - vraždu dvanásťročného chlapca, ktorého našli mŕtveho v posteli. Je evidentné, že ho zbili a napokon zavraždili v izbe domu, v ktorom býval s rodičmi a starším bratom.
Polícia nenašla žiadne stopy násilného vniknutia do domu, podozrenie preto padá na členov rodiny. K zabitiu sa prizná starší brat zavraždeného, ale dôkazy hovoria proti nemu. Chlapec klame - zločin nemohol spáchať on.