Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Susedia zavolajú políciu do domu Marty Santiagvej pretože sa odtiaľ šíri neznesiteľný smrad. Podľa rozhodnutia úradov Las Vegas mala Maria vypratať svoj dom plný smetia a harabúrd do piatka na budúci týždeň. Nick so Sarou ani nedokážu otvoriť dvere, lebo hromady odpadkov vnútri siahajú až po plafón chodby. Nick stúpi do lepkavej mláky, ktorá vyteká z ľudského tela vo veľmi pokročilom štádiu rozkladu. Je to mŕtva pani domu?
Keď však o chvíľu pani Marta príde domov, telo identifikuje ako svoju dcéru Dianu. Greg Sanders a David Phillips odvezú Dianino telo do márnice, kde patológ doktor Robbins stanoví čas úmrtia - obeť zomrela pred piatimi dňami na následky úderu do hlavy predmetom nezvyčajného tvaru.
Sara sa snaží vystopovať ďalšie Martine deti, Juliana a Aliciu. Onedlho sa Julian sám zjaví vo dverách svojho domu, ktorý vyšetrujú kriminalisti.
Psychiatrička Dr. Priscilla Prescottová, ktorý liečila Martu z jej duševnej choroby - patologickej kleptománie, navštívi laboratórium CSI, aby pomohla kriminalistom. Tvrdí, že Maria by nebola schopná zabíjať vlastnú dcéru, ale jej psychický stav jej zrejme neumožnil, aby zaregistrovala prítomnosť jej tela v dome -ľahko mohla prehliadnuť mŕtvolu vlastného dieťaťa aj niekoľko dní.
Napokon sa zistí, že Dianu zabil obrovský a veľmi ťažký blok zviazaných časopisov, ktorý jej z výšky spadol na hlavu. Ale komu patria kostry a telá ďalších obetí, ktoré sa postupne nájdu v dome Marty Santiagovej?