Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
V schátraných a opustených priestoroch legendárneho hotela Delgado objavia tínedžeri nehybné telá dvoch bratov, ktorých zavraždili guľkami do hlavy. Ale jeden z nich svoju popravu akoby zázrakom prežil! Kto chcel zabiť dvojicu mladých mužov, ktorých len nedávno prepustili z väzenia? Svojho času boli miláčikmi médií, ale zrejme nie miláčikmi gangov, ktoré sa ich rozhodli zlikvidovať...
Tínedžeri Leonard Riggs a Tom Jennings nájdu v schátranej a opustenej budove legendárneho hotela Delgado mŕtve telá dvoch mladých mužov. Sú to bratia Garcia a Mariano Vargasovci. Mariano však ešte javí známky života - akoby zázrakom prežil svoju vlastnú popravu. Oboch chlapcov zastrelili z veľkej blízkosti strelami do hlavy, čo je neklamný znak vyrovnávania si účtov medzi gangstrami.
Majiteľ starého hotela Nicolas Suero tvrdí, že obete nepoznal. Už v krátkom čase chcel začať hotel renovovať a jeho jedinou starosťou je, ako vyšetrovanie vraždy oddiali a predraží plánované rekonštrukčné práce.
Pri prehliadke bytu bratov Vargasovcov nájde Horatio Caine veľké množstvo bankoviek. K slovu sa dostane kriminalistický expert na financie Peter Elliott, bývalý priateľ Calleigh Duquesneovej, ktorý s ňou už viackrát spolupracoval. Na základe expertízy farieb a obrázkov bankoviek nájdených u Vargasovcov Elliott vyhlási, že musia byť staršie ako 16 rokov a boli ukryté vo vlhkej pivnici, kde sa poškodili a navlhli.
Odkiaľ pochádza táto finančná hotovosť? Je to zisk z nelegálnych obchodov drogového kartelu, ktorý musel byť dlhší čas uložený, aby sa nedostal do obehu a nebol políciou vystopovaný?
Pokutový blok na dodávke, ktorú bratia dostali v deň ich popravy, zavedie tím CSI na stopu ich skutočných vrahov. Kriminalisti sa zoznámia aj s párikom gangstrov, ktorí majú s týmto prípadom tiež čosi do činenia.